Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a lehetőségeim állami...

Mik a lehetőségeim állami támogatott diákként Pesten Corvinuson? (pénzügyileg)

Figyelt kérdés

Albérletet találtam 35ezerért (ismerősnél), amiből 30ezret fizetnek nekem nagyszüleim. Hazajárás/otthonlakás nem opció (hosszú). 2 testvérem van, mind a kettő tanul (egyik altalanosban, másik egyetemen) és az egy főre jutó jövedelem a háztartásunkban alacsony.


Mik a lehetőségeim? Mennyi pénz kell Pesten a megélhetéshez? Milyen támogatások járnak nekem és azok elegek lesznek hogy fenntartsam magam? 484 pontom van.



2016. jún. 29. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szia

corvinusra járok és tarkaréti koliban lakok államilagtámogatottként :)

Gyere kollégiumba sokkal olcsóbb államisnak (9300 Ft/hónap), simán felvesznek :)

Tény h messze van viszonylag a Corvinustól, 40-50 perc, egy odaút. :)


Szociális ösztöndíjat tuti kapsz, ennek három része van. (alaptámogatást igényelhetsz 60.000Ft egyszeri támogatás (háromgyerekesek szinte mindig kapnak), rendszeres szociális ösztöndíj (ennek összege függ a szociális ponttól 18000-32000 havonta), tankkönyvtámogatás félévente 18000 Ft körül van)


A szociális mellett van tanulmányi ösztöndíj is, amit második félévtől kaphatsz meg automatikusna, külön nem kell igényelni, ha eléred a "küszöb" átlagot akkor kapsz. emellett még van sok más ösztöndíj, de ezekhez a közéletben a diákszervezetekben is részt kell venni.


Én úgy hogy otthonról viszem a kaját(ebéd) dobozkákban lefagyasztva 2 hétre. 2 hetente járok haza(kb 7000 ft), kolit fizetek(9300Ft), van budapest bérletem(3450Ft) (pesti közlekedés miatt), és persze reggelit vacsorát boltból szerzem be (felvágott, kenyér stb) kijövök kb 25.000 Ft-ból havonta. Persze ez egy saccolt érték :D


Tény h nagy segítség h otthonról viszem az ebédet és h ritkán járok haza, mert az utázáson és a kaján lehet a legkönyebben sporolni. A koli a budapest bérlet fix összegű, szóval nem számít h mennyit használod vagy mennyit vagy ott :)

2016. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kolesszal egy bajom van: nincs saját szoba. Sosem volt külön saját szobám mert mindig egy szobában voltam testvéremmel, úgyhogy most nagyon szeretnék egy olyan helyet ahol ez összejöhet.
2016. jún. 29. 16:35
 3/3 anonim ***** válasza:
1 vagyok: ez így van, tényleg nincs saját szobád. De költségkimélöbb. 3an vannak egy szobában
2016. jún. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!