Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek gimnázium után?

Hova menjek gimnázium után?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, jövőre végzek a gimivel.Szegény családból mentem egy nagyon neves gimibe.

Azt szeretném, ha tanácsokat tudnátok adni, továbbtanulással kapcsolatban. Kicsit mesélnék magamról, hogy legyenek információitok.

Nem vagyok jó reál tárgyakból, viszont szeretek olvasni, humán gondolkodásúnak mondanám magam. Tehetséges vagyok nyelvből, már van egy nyelvvizsgám, angolul nagyon jól, németül társalgási szinten beszélek. Földrajzot szeretem még, mert azt érdekesnek találom. Gondolkodtam Szegedi Tudományegyetemen, de nem igazán tudom mit tudnék kezdeni földrajzzal, mármint úgy hogy utána keressek is vele.Nem tudom hogy egy településfejlesztő mondjuk mennyire keresett. Amit még érdemes tudni, hogy társasági ember vagyok, könnyen alakítok ki kapcsolatokat, mindenki ismer a suliban, sokan szeretnek. Nem megy a matek. Sportos alkat vagyok. Nagyon kitartó tudok lenni. Szeretem a bulikat és a zenét.Szabadidőmben deszkázom vagy kosarazom.

Nem tudom hasznosak-e ezek az információk, de a célom az lenne az életben, hogy ki tudjam emelni a családom a szegénységből és ott hagyni a szegényebb réteget. Ti mit csinálnátok a helyemben?

Ajánljatok szakmákat, fősulikat, amikkel lehet keresni, és illenek hozzám

A válaszokat előre is köszönöm.



2016. júl. 28. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Üdv,

Elsőnek is: olyan szakot válassz, ami neked tetszik. Ne azért válassz szakot, mert a többek azt mondjak, vagy esetleg sokat keres.

Nézd meg a Felvi.hu és ott olvasgass el mindent

Szegedi tudományegyetem el semmi gond nincs, csak ajanlani tudom

2016. júl. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Márpedig el kell keserítselek, de humán tárgyakkal nem igazán tudsz mit kezdeni. Csak büfészakokra tudsz menni azzal, mert manapság amivel jól lehet keresni, azok mind reál tárgyakat is tartalmaznak. Ilyen például a mérnöki képsések.


De humán tárgyakkal őszintén nem sokra mész. Maximum elmehetsz tanárnak, de arra ne számíts, hogy milyen jól fogsz élni. De gondolom tudod milyen rosszul keresnek a tanárok, ezért is tiltakoznak.


Ha a műszaki, közgazdasági szakok ki vannak zárva, megpróbálhatod a jogi egyetemet. Ez azonban nagyon nehéz, és rengeteg ügyvéd van már, külföldön meg nem sokra mész a magyar jogszabályokkal.


Olyannyira nehéz, hogy volt egy jogász barátom, akinek az évfolyama 80 %-át megvágták a vizsgán, ahol több száz oldalas tanulnivalóból megkérdezte a tanár, hogy a valahanyadik oldal felső sarkában lévő diagramm hogy néz ki.


Nem riogatni akarlak, csak még ha el is végzed, nem hiszem hogy találnál vele (egykönnyen) állást.


Viszont! A Te esetedben a fordító munka lenne jó. Az egyik ismerősöm angoltanár egy középiskolában. Korábban fordító munkákat vállalt, és nagyon jó volt benne, és be is jött neki! Nagyon sokat dolgozott, volt hogy éjjel is, és alig aludt. De jó pénzt megkeresett vele.


Aztán otthagyta egy rosszul fizető középiskolai tanári állásért a családja miatt. Pedig egy ideig még Amerikában, és Kanadában is élt.


Szóval ha jól megy a nyelv, és érdekel, akkor ezt megfontolhatnád.

2016. júl. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

BGE-KVIK. Turizmus lenne neked való. Oda aztán kell nyelvtudás, társaságinak kell lenni, türelmesnek, rugalmasnak, és nem utolsó sorban a földrajz is közre játszik. Tanulsz a képzés alatt közgázt, lesz matek1 és matek 2, de nem fognak visszautasítani egyik munkahelyről sem, ha 3asra vagy netán 2esre vizsgázol ezekből, a vendéglátós munkában nem a matek a hangsúlyos. Tanulhatod angol, vagy magyar nyelven is, az angol mondjuk csak önköltséges formában van, viszont a tandíjra egy ilyen szakon azt mondanám, hogy befektetés.

[link]

A nagynéném elvégezte még az akkori Vendéglátóipari Főiskolát, plusz kiment vele fél évre egy ösztöndíjjal Amerikába, aztán meg itthon dolgozott a Hiltonban (nem felszolgálóként).

Ha esetleg ez a szak mégsem tetszene, még a marketinget mondanám, mert bár ott is van matek, de levizsgázol aztán elfelejtheted. Ráadásul ha megnézed, akkor a marketing az egy B.A. (bachelor of arts) képzés, és nem pedig B.sc. (bachelor of science)

[link]

ez az Adidas német képzési programja, Kint van deutschlandban. Ha egy kicsit még jpbban rágyúrsz a németre, egy duális képzésre is pályázhatsz ott kint. (havi fizetést ad már a tanulmányok alatt).

Remélem, tudtam segíteni

2016. júl. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy ilyen normális válaszokat adtatok eddig, nagyon hasznosnak találtam őket. Még várnék egy két javaslatot
2016. júl. 31. 11:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Fordító, tolmács, idegenvezető. Ezek egy része humán jellegű, ha jó a nyelvtudásod, minden lehetőséged adott. Ha konkrét céljaid vannak ls kitartó leszel, sokra viheted az életben. Én a helyedben mindenképp a nyelvtudásra összpontosítanék, mai világban ez egyre inkább nagy szerepet kap. Akinek ehhez adottsága és tehetsége van, élni kell a lehetőséggel.
2016. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!