Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megtudnátok mondani hogy...

Ramika66 kérdése:

Megtudnátok mondani hogy milyen szakmára kell jelentkeznem ha pultosnak akarok menni?

Figyelt kérdés
És hogy ilyenkor mi lenne a teendo? Mert most mennek 10.-be

2016. aug. 1. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
vendégltóipari szki
2016. aug. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem,koszi

Nah de ha én alapbol mas vendeglato suliba vagyok csak mas szakon es pont potvizsgazom majd akkor hogyan tudnek atmenni a szakra?

2016. aug. 1. 14:58
 3/5 anonim ***** válasza:
ha vendéglátóipari suliba jársz, vendéglátóipari osztályba tanulsz (majd, ha leteszed az osztályozót), akkor kijárod a középsulit, utána jelentkezhetsz a sulidba 2 éves szakképzésre, pl pincér, szakács, cukrász stb. ezzel azt hiszem lefedtem az egészet, de olyanról is hallottam, hogy valahol van hentes képzés is. a pultosnak leginkább a pincér szakképesítés felel meg, ha 3 év múlva is az akarsz lenni, akkor válaszd akkor azt :) addig nincs semmi dolgod, csak kijárnod a középsulit és érettségizni :)
2016. aug. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem felre ertettel:) szakacs szakman vagyok es vendeglato ipari szakra szeretnek atmenni de elottem all egy potvizsga..de ha azt nem teljesitem akkor ertelem azeruen kezdem a szakacs szakmat ujra. De nem szeretnem hanem akkor vendeglato iprai szakra szeretnek hogy pultos lehessek. Mit kene tennem?
2016. aug. 1. 17:03
 5/5 anonim ***** válasza:

szakmunkásiskolába jársz? :)

bocsi hogy nem értettelek, de nagyon semmit se írtál le. ebből most azt veszem le, hogy szakmunkásba tanulsz szakácsnak, jól gondolom?

ha jól gondolom, akkor ha elvégzed, akkor nem szerzel érettségit (nem tudom, javíts ki ha igen), "csak" szakács szakképesítést.

a helyedben ezt tenném, ezek az opciók jutottak eszembe:

1. sikerül a pótvizsga, továbbmész tizedikbe és szakácsnak tanulsz. elvégzed, és hogy tudj pincér/felszolgáló képesítést kapni, jelentkezhetsz vendéglátó szakközép szakképzésére (példa: [link] ) és elvégzed, pincér vagy :) (maradék év a szakácsképzésből + 2 év felszolgáló képzés)

viszont így nem szerzel érettségit, ami elég hasznos lenne :/

2. ha véletlen nem sikerül a pótvizsgád, jelentkezz kilencedikesnek egy vendéglátó szakközépbe, olyan osztályba, ami érettségit ad. ezután jelentkezel felszolgáló szakképzésre, olyanra, amit előbb linkeltem be.


igen, és tudom, hogy az van odaírva, hogy a 10. évfolyami végzettséggel rendelkező tanulók számára (szóval nem muszáj érettségit szerezned, hogy mehess felszolgáló szakképzésre), de azt gondolom, hogy tényleg hasznos egy érettségi, és talán tovább akarsz majd tanulni (tudom h még azt gondolod hogy nem, de lehet később meggondolod), vagy talán szükséges/előny lesz a jövőbeli munkádhoz, ezért én szakközépbe jelentkeznék a helyedben :)


a nyár valamelyik fennmaradó napjában menj be a választott vendéglátóipari iskolába, és kérdezd meg, hogy átjelentkezhetsz-e (és menj a szüleiddel, mert még nem vagy nagykorú vagy tanköteles vagy vagy nemtom, az a lényeg hogy csak szülővel/gondviselővel fogadják az átjelentkezésedet).


és még azt javaslom, ha bementek, feltétlenül kérdezd meg ezeket a dolgokat, biztos tájékoztatnak róla, hogy hogy megy ez (az én forrásaimban nem vagyok annyira biztos, csak ismerőseim vannak és ez a 4 éves kiírás, hogy milyen szakképzésekre lehet jelentkezni)


lehetőleg egy héten belül menj a kiválasztott iskolába, és kérdezd meg, hogy felvennének-e és az összes többi kérdésedet :) attól függetlenül próbálj jól teljesíteni a pótvizsgán, és ne szarj rá mert az új suliba így is úgy is újra kilencedikbe kezdesz (ha felvesznek).


amúgy #3-as voltam

remélem jól gondoltam, amit leírtál, és nem írtam komplett hülyeséget :D

és mindent normálisan és érthetően leírtam

remélem valami hasznodra válik belőle :)

sok sikert és írd meg ide, hogy mi történt meg hogy sikerült a vizsga meg hogy mint döntöttél :) :) :)

2016. aug. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!