Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan és miként tudok Jogász...

Hogyan és miként tudok Jogász lenni? 20 éves vagyok. Van rá esély?

Figyelt kérdés

Kezdjük a legelején:

14 évesen fejeztem be az Általános Iskolát 3-4 átalaggal majd elmentem tovább tanulni amit sajnos munka, megélhetőség, egyéb családi okok miatt ott hagytam.


6 évvel később:

Most szeretnék Jogász lenni, bármi áron !


A kezdő Lépést már megtettem Jelentkeztem egy Esti érettségin, most Szeptemberben már kezdődik és 2 év alatt meg van.


Nem ! Mielőtt kérdés lenne belőle, nem pazaroltam el a 6 évet !

Van egy Vállalkozásom, és egy iPhone Szervizem, Már eljutottam odáig hogy nem én keresem a pénzt, hanem nekem keresik a pénzt ( Alkalmazott ).


Tehát nem kifejezettem csak Állami iskola érdekel, hiszen sikerült az elhalasztott éveimben Anyagi Forráshoz jutnom.


Mire érdemes figyelnem ? hogy sikerüljön amit elszeretnék érni ?


A jelenlegi iskola ahova jelentkeztem nincs Történelem, Magyar Emelt, akkor ezt hogyan fogom tudni megoldani ?


nem szeretnék már éveket pazarolni, tehát 2 év után jelentkezni szeretnék jogász szakra.


Ha valaki volt hasonló helyzetben esetleg felvehetné velem a kapcsolatot.


Köszönöm hogy megtiszteltél azzal hogy végig olvastad !



#Jogász lenni #20éves vagyok
2016. aug. 24. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Az emelt érettségire önerőből kell felkészülnöd, de nézz utána, mert sok érettségi felkészítő tanfolyam létezik, amik segíthetnek. Külön kell majd emeltre jelentkezned, másik iskolában kell majd érettségizned. Egyáltalán nem lehetetlen a dolog.
2016. aug. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de belegondoltam, hogyan írnál meg egy levelet vagy bármit...
2016. aug. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyesírással inkább ne legyél jogász.
2016. aug. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20 évesen iPhone szerviz tulajdonos??? Respect
2016. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az esélyed megvan rá, de olyan hiánnyosságokat kell pótolni nálad, ami nem 2 év alatt teljesíthető. Példának okaként ott van a helyesírás, magyar emelthez alap dolog.

Nem akarlak elkeseríteni, de az esti tagozat nem arról híres, hogy egyetemre készít fel, hanem éppen meglegyen a 2-es! Magántanár tudna felkészíteni, de az nem kevés pénz és szorgalom. Jelentkezni tudsz, majd kijelölik a vizsgának a helyszínét, nappalin is így van.

2016. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tehát ha esti Níregyházi Gimibe járok, azzal nem érek semmit ?


A magántanár milyen költséget jelent ? azonnal keressek magántanárt? vagy ráér vizsga időszakban ?

még is akkor hol fogom a EMELT érettségit tenni ?

2016. aug. 24. 10:37
 7/10 anonim ***** válasza:
gimnáziumból nem fogsz jogászként kikerülni. Egy elég jó emelt érettségi kell belőle és egyetem, ahol van jogász szak. ez még plusz legalább 4-5 év ( ha nem csúszol)
2016. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mármint azt akartam írni, hogy emelt érettségi kell hozzá
2016. aug. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Érdemes lenne Magántanárt keresni ? Emelt szintű érettségire 2 év alatt fel tudok készülni esti gimnáziumban ?
2016. aug. 24. 22:36
 10/10 A kérdező kommentje:

Nos ! Gondoltam leírom, hátha reményt tudok adni azoknak akiknek az a kérdés merült volna fel mint nekem 20 évesen .


Ma már 22 éves vagyok : És bármennyire is tűnt hihetetlennek végig Toltam a középiskolát estin . A Töri és Angol nyelven kívül minden könnyen ment. Már csak a kérdés az hogy Pázmány, Debrecen vagy Szeged . Talán Károli .


Nincs sok időm annyira , szeretnék valami gyengébb egyetemet elvégezni , mert csak hobbiból végzem el . Teljesen mással foglalkozom .

Aki egyetemen jár valamelyikbe amiket írtam , az felkérést küldhetne Facebookon vagy itt .

2018. febr. 4. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!