Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy bizonytalan 8-os vagyok...

Egy bizonytalan 8-os vagyok sok kérdéssel Vannak akik valamelyikbe járnak a lent leírt iskolák közül? És ha igen tudtok véleményt írni a suliról és tanácsot adni a szóbelihez? (Tudom korai de jobb felkészülni)

Figyelt kérdés

Iskolák:

Madács Imre Francia kezdő nyelvi előkészítő tagozat, Haladó angol nyelvi tagozat, Angol kezdő nyelvi előkészítő tagozat.

Dózsa György angol nyelvi előkészítő tagozat.

Babits Mihály (9.d) angolos osztály. (A Babits csak azokat a diákokat veszi fel akik ott írták a központi felvételit?)

Ady Endre 9.d angol nyelvi előkészítős osztály.


Előre is köszönöm a válaszokat és azt is, ha segítetek :)



2016. szept. 13. 17:54
 1/6 anonim válasza:
Én most vagyok 9.-es az Adyban, nagyon szeretem. Jó a közösség, meg a tanárok is jófejek, persze van egy két szigorú is :D A nyekes osztályt nem ismerem
2016. szept. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. szept. 13. 18:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Madách -
2016. szept. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a Babitsba járok, de a felvételivel kapcsolatban nem sokat tudok neked segíteni, mivel én negyedik osztályos koromban felvételiztem, és a papírokat meg a hasonló dolgokat a szüleim intézték.

De rengeteget tudok a diákéletről és úgy általában a suliról :).


Diákok:

Általánosságban elmondható, hogy mindenki közvetlen és barátságos. Az új 9.-eseket és 5.-eseket mindig nagyon kedvesen fogadják, főleg az évfolyamtársak. Nem lesz elhatárolódás a nyolcosztályosok és a négyosztályosok között, emlékszem, a mi évfolyamunkon is szoros barátságok kötődtek már az első néhány héten.


Diákélet, programok:

Az iskola rengeteg programot kínál. Elég nehéz felsorolni mindet, ezért példákat írok:

-Diáknap: Ezen a napon több program közül is választhatsz. Délelőtt korcsolya(nincs messze a Jégpalota), úszás (a suli közvetlenül kapcsolódik egy uszodához), és tornatermi tömegsport. Délután sütisütőverseny eredményhirdetése (reggel kell leadni az otthon elkészített sütiket), és az 5-8. osztályosoknak van farsang.

-Bál: Ez lényegében egy farsang a 9-12. osztályosoknak, csak itt elegánsan kell megjelenni, nem jelmezben.

-Babits-nap: Itt általában az 5-8.osztálynak különböző vetélkedőkön kell részt vennie, a 9-12. osztály pedig színdarabot vagy filmet néz.

-Táborok: RENGETEG tábor van. Évnyitón mindig felolvassák a táborok élménybeszámolóit, és ez szerintem több időt vesz igénybe, mint az igazgató úr beszéde. (Galiba színjátszó tábor, Indián tábor, Tájfutó tábor, Szaktábor, Gólyatábor, ESN tábor, stb.)

-Gólyatábor: Akármelyik iskolába is mész, szerintem mindenképpen menj el a gólyatáborba. Biztosan feledhetetlen lesz, ráadásul megismerkedhetsz az osztálytársaiddal (meg néhány másik diákkal, illetve néhány tanárral is).

-Gólyaavatás: Ezen az eseményen avatjuk fel a gólyákat, tiszteletbeli babitsos diákká. Nagyon szép ünnepség, amit megelőz egy vicces vetélkedő.


Mindig lehet jelentkezni a programokra segítőnek vagy szervezőnek, de vannak olyan feladatok, amiket mindig egy adott osztály végez (pl.: a bálon mindig a 8.osztály büfézik és ruhatárazik).


Tanárok:

Nehéz róluk általánosságban beszélni, de talán annyi elmondható, hogy mindannyian elvárják, hogy tanulj és vedd komolyan a tantárgyat, főleg, ha szükséged van rá az érettségin.


Tanulás, tantárgyak:

Látom, te az angolos osztályba szeretnél jelentkezni. Annyit azért elmondhatok, a felvételiről, hogy van egy írásbeli része (magyar és matek) aztán szóbeli, ahol kelleni fog az angol. Nem tudom, hogy mikor döntik el és milyen teszt alapján, de van egy kezdő és egy haladó angolos csoport. A 9.A és B "kis érettségizik" angolból év végén, de szerintem ez nem érinti a C és a D osztályokat.

Viszont a nyelvoktatás szerintem jó a suliban, érettségire szinte minden diáknak van legalább egy középfokú nyelvvizsgája, de sokaknak kettő közép vagy egy felső, esetleg egy felső és hozzá egy közép.

Első nyelvnek mindenki angolt tanul (németet csak a nyolcosztályos képzésben lehet tanulni első nyelvként). Második nyelvet az alapján választanak a C és a D osztályokban, hogy melyik kettőre szavaznak a legtöbben (a japános csoport mindenképpen angolt tanul első nyelvként és japánt másodiknak, valamint japánt csak ők tanulnak). A második nyelvek: német, francia, spanyol, orosz, japán (a japános csoportnak) és angol (azoknak, akik németet tanultak első nyelvként). Most ez elég zavaros lehet, ha nem érted szívesen leírom majd újra.

Erőssége még a sulinak a matek, a diákok jó helyezéseket érnek el versenyeken.

De ne ijedj meg, ha nem vagy matekos, a humán tantárgyakat is komolyan veszik.

Mint már írtam, a tanárok elvárják, hogy foglalkozz a tanulással, ezért előny, ha kialakítasz egy jó időbeosztást és megfelelő tanulási módszereket alkalmazol. Persze senki nem tanul mindent 100%-osan, például, aki tudja, hogy orvos lesz nem fog túl sokat bajlódni a művészettörténettel, vagy Ázsia földrajzával.

A felvételi arány nagyon jó, ha akarsz, könnyedén be tudsz jutni a kiszemelt egyetemre vagy főiskolára.

Aki bekerül, az általában bírja a tempót, vannak ugyan néhányan, akik "elkallódnak", de szerintem ez csak a nyolcosztályos képzésben fordulhat elő, mivel egy 10-11 évesen még nem biztos, hogy el lehet dönteni, hogyan fog hozzáállni a dolgokhoz 5-6-7-8 év múlva.


Nem tudom, hogy melyik suliba jársz, vagy hogy milyenek a jegyeid, egy 4-5-öd átlaggal szerintem be lehet kerülni. Szóval szeretnéd megalapoznia jövődet, miközben négy csodás gimnáziumi évet töltesz el, ajánlani tudom a Babitsot.


A többi iskolába nem jártam, legfeljebb hallomásból vannak információim, ezért azokról inkább nem írok semmit. Így is eléggé hosszú lett a válaszom (és nem kevésbé elfogult):) .


Remélem tudtam segíteni! :)

2016. szept. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én idén vagyok 9.es az Adyban és eddig nagyon szeretem. Nem tudom milyen az átlagod, de ha 4-5-ös közötti akkor mindenképpen gyere ide! Jók a tanárok, és nem egy taposómalom suli. Én nem vagyok NYEK-es az Adyban, de a szóbelitől nem kell félni. Az angol nyelvi előkészítős szóbeli egyáltalán nem nehéz, úgy ahogy a többi sem :). Szóval hajrá :)

2016. szept. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is a Madáchba kezdő franciára szeretnék menni! 😊
2016. okt. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!