Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen felsőoktatásban érdemes...

Milyen felsőoktatásban érdemes gondolkoznom, hogyha diplomata szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Tizedik osztályos tanuló vagyok, emelt angolra járok, elméletileg ha minden a maga módján megy, felsőfokúval zárom majd a gimnáziumot. Már elég rég óta foglalkoztat a továbbtanulás fogalma, mert idén ki kell választani, hogy mit szeretnék felvenni fakultációra,aminek már kapcsolódnia kell a továbbtanulási terveimhez. Sokáig nem tudtam, hogy mivel szeretnék foglalkozni, csak, hogy nem vágyom egy átlagos munkára, jól szeretnék keresni, és pörögni. Aztán talán egy éve felmerült bennem a nagykövetség fogalma.

Az lenne a kérdésem, hogy mit kellene tanulnom felsőoktatásban (akár külföldön), ami ahhoz kell, hogy elérjem ezt a célomat. Valamint, ehhez mit kellene felvennem fakultációra?

Általánosban végig ötös tanuló voltam, tavaly volt egy kis elcsúszásom amikor bekerültem a gimnáziumba, viszont idén ismét összekapartam magam, és jelenleg újra teljesítem az ötös színvonalat.

Második nyelvem a spanyol, és szeretem, illetve értem is a matekot.

Nagyon megköszönném a véleményeket, segítségeket, nem szeretnék egy összecsapott döntést hozni, mert úgy gondolom, hogy ez nem egy olyasmi dolog, amit csak úgy hasra csapással el lehetne intézni.

16/L


2016. okt. 13. 04:35
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
mérnök keres jól, a politikusnak nagyon sokat kell lopnia, hogy jól éljen
2016. okt. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jogtól kezdve nemzetközi tanulmányokon át bármilyen közgáz szakkal lehetsz diplomata, mert itt minden a kapcsolatoktol fugg sajnos vagy nem sajnos. 3-4 nyelv (francia es angol alap) magasszintu ismerete es egy jobb diploma sokat segithet, de semmire nem igeret. Egyetemen is probalkozhatsz mar nagykovetsegeknel vegezni a szakmai gyakorlatodat, publikalni, hogy nevet szerezz, es a helyedben en mindenkepp valasztanek egy teruletet (nekem pl. Torokorszag), ami jobban erdekel, es annak a nyelvet megtanulni, onnan kiindulni.
2016. okt. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!