Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki mit tud a környezetmérnök...

Ki mit tud a környezetmérnök képzésekről?

Figyelt kérdés
Elhelyezkedés , lehetőségek , fizetés és hasonló más képzésekről? :)

2016. nov. 9. 07:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, bár sok helyütt olvasom, hogy "büfészak", nem értenek semmihez igazán, mert minden témába csak belekóstolnak.
2016. nov. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bár az, hogy valami "büfészak" és az, hogy el lehet-e helyezkedni vele gyakran korrelál, de korántsem ugyanaz. Például nekem a környezetmérnöki elvégzése rettenetesen kemény feladat volt, míg utána minimális erőfeszítéssel évfolyamelsőként végeztem közgazdászként, és egy amerikai egyetemen doktoriztam. Tehát büfészaknak nevezni elég nagy baromság, mert igenis elég nehéz, mint minden mérnöki dolog. Az viszont igaz, hogy roppant interdiszciplináris képzés, tehát egy széles látókörű, különböző szakágakat összekötni képes szakember kerül ki a suliból.

Azon lehet vitatkozni, hogy ez jó, vagy rossz: akik arra vágynak, hogy egy dologhoz értsenek jól, fókuszáltan, szürke fogaskerékként beilleszthetőek legyenek valahová, ezáltal az ölükbe hulljon a fix állás, azoknak talán jobb egy vegyész, gépész, vagy valami merevebb téma. Aki fogékony arra, hogy lássa az összképet, a rendszert, és a lehetőségeket, motivált, és képes odatenni magát (egyetemen felül is!!! ez nagyon fontos!) az viszont környezetmérnökivel nagyon érdekes, kihívásokkal teli munkát találhat, és szerintem fantasztikusan el lehet vele helyezkedni. Én az álommunkámat végzem, és rengeteg volt évfolyamtársam dolgozik jobbnál jobb helyeken. Egyébként az interdiszciplinaritás miatt a környmérnök képzés közelebb áll a nyugati, felvilágosultabb, (kritikus) gondolkodást serkentő, probléma-orientált képzésekhez, mint a legtöbb mérnöki szak. Más kérdés, hogy a problémák megoldására ebben az országban nincs valódi igény, a diákok többsége pedig lusta és szűklátókörű, tehát nem tudnak élni az adott lehetőségekkel. Én izgalmasabbnál izgalmasabb, fizetett munkákra alig találok használható diákokat/fiatal szakembereket.

2016. nov. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. nov. 13. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!