Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az igazság a BME műszaki...

Mi az igazság a BME műszaki menedzser szakáról? Büfészak vagy van benne lehetőség?

Figyelt kérdés
Jelenleg a VIK-es gólya vagyok, de nem szeretném itt folytatni az egyetemet. Újra átgondoltam, hogy mi is érdekel valójában: a műszaki-gazdasági jellegű dolgok azok. Ekkor találtam rá a műszaki menedzser szakra, ami a leírtak alapján tetszik, de az mérnökinfóra is azt hittem és mégsem vált be. Ezért szeretném most ezt tisztázni, mert nagyon sokan ekézik ezt a szakot, sokan pedig az ellenkezőjét állítják.

2016. nov. 19. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
nem büfészak, de azt vedd figyelembe, hogy inkább gazdasági mint mérnöki.
2016. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mennyire okozhat ez problémát, ha gimnáziumból jöttem és nem tanultam még ilyet?
2016. nov. 19. 22:06
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

ugyanannyira, semennyire.

95% gimnáziumból jött ;)

2016. nov. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És mennyire értékes diplomát ad, mennyire lehet vele elhelyezkedni?
2016. nov. 20. 09:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
mindegyik BME-s diploma értékes ha tudod is azt amit tanultál
2016. nov. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyik volt lakótársam koliban műszaki menedzsernek tanult, a többiek pedig infósok, villanymérnökök és fizikusok voltak..


A műszaki menedzser srác hozzájuk képest alig tanult valamit (egész nap starcraftozott), mégis bent tudott maradni jó sokáig, ezért érzésem szerint kicsit jogosan nézik le a szakot a mérnökök..


Azonban a munkaerőpiac nem ezt mutatja, valójában felszívja az ilyen végzettségűeket is, szval ha tudod, hogy ezt szeretnéd tanulni, akkor kezd el, csak készülj fel arra, hogy a technikai részek elenyészőek lesznek az igazán ilyen szakokon tanulók tematikáihoz képest.

2016. nov. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!