Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tájrendezőnek tanul valaki?

Tájrendezőnek tanul valaki?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és nem igazán tudom, hogy valóban jó lenne-e a tájrendező szakra menni. Gépészmérnök és e között vacillálok, de most valahogy a tájrendező felé hajlok, mert számomra a gépészmérnök szerintem "szürke" lenne, és egész nap nem bírnék fizikával foglalkozni. Fizikából fogok emeltezni, de akkor is, valahogy nem érzem annyira magaménak.

Szóval tájrendezőről valaki? Én úgy hallottam, hogy Magyarországon is egyre nagyobb a kereslet, de külföldön azért jobban megfizetik az embert.

Tapasztalatokat várok elsősorban :)



2016. dec. 7. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyelőre itthon még elég nehéz ügy.

De külföldön (akár angolszász, akár német területen) rengeteg lehetőség van.

2016. dec. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 pgyomber válasza:

Melyik szakot nézted ki?

Tjépítész mérnök vagyok, a Kertészetin (Most Corvinus Tájépítész-mrnöki Kar) végeztem.

2017. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tájrendező kertépítő mérnökit a Szent Istvánon (csak ott van...).

És egy kérdés, amitől félek: a növények latin nevét is meg kell tanulni? Xd

Nyelvekből jó vagyok, csak nem tudom, hogy így "nyelvtan nélkül" menne e xd

2017. jan. 24. 18:32
 4/4 pgyomber válasza:

Nem tudom, aktuális-e még.


A növényeket meg kell tanulni latinul. Az első 120 volt a legnehezebb, de ezt az első néhány héten belénk verték (legalábbis 15 éve ez vot a tanmenet), a többire nem emlékszem, hogy hogy tanultam meg. :-)

2017. márc. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!