Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika/amerikanisztika...

Anglisztika/amerikanisztika szakokkal kapcsolatban kérdés?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok, és gondolkozok rajta, hogy anglisztika vagy még inkább amerikanisztika szakra jelentkezzek. Mindig is érdekelt az angol nyelv és (elsősorban az amerikai, nem a brit) kultúra. Ha jól értem 2 év anglisztika alapképzés és 3 év amerikanisztika mesterképzés után lesz belőlem Amerika-szakértő (amerikanisztikus?) Elsősorban az lenne a kérdésem, hogy hol tudnék elhelyezkedni ilyen végzettséggel, illetve el tudnék-e egyáltalán helyezkedni? A fizetés se lenne utolsó szempont, szóval értékelném, ha valaki fel tudna világosítani ezzel kapcsolatban (gondolom, hogy több pályán is el lehetne helyezkedni vele, de egy hozzávetőleges minimum/maximum keresetet tudnátok mondani?) Még azt is értékelném, ha valaki mesélne magáról a szakról, hogyan zajlik a képzés?

2016. dec. 9. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
2 embert ismerek ilyen vegzettseggel. Az egyikojuk a CNN angol-magyar-francia nyelvu helyszini tudositoja volt. (Munka kozben meghalt), a masik a budapesti amerikai nagykovetsegen dolgozik. Viszont onmagaban egyikojuknek se volt eleg csak az amerikainsztika az elhelyezkedeshez.
2016. dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Az Amerika-szakértő nem igazán tartozik a hiányszakmák közé. Hobbinak jó.
2016. dec. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igy van. Onmagaban semmit nem fog erni. Ezek szerint van amerikanisztikabol mesterkepzes, de javaslom, ne ott vegezd el. Ha megis, akkor celozz meg egy masoddiplomat, sot inkabb az amerikanisztikabol legyen masoddiplomad, ugy, hogy mellette mar van egy fizetokepes vegzettseged. Valamivel kombinalva mar lehet ertelme.
2016. dec. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tehát mindenképp érdemes lenne mellé elvégezni valami ehhez kapcsolódó szakmát? Viszont ha mondjuk elmegyek tanárnak vagy tolmácsnak akkor nem sokra mentem a diplomámmal amerikanisztikából, nem?

Engem nagyon érdekelne ez a kar, de ha önmagában semmire nem megyek vele és magasabb fizetést sem eredményez akkor hobbiból nem szeretnék belevágni.

2016. dec. 10. 10:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Mehetsz utana tolmacskepzesre, de oda is kelleni fog meg egy idegen nyelv, ami mondjuk nem a nemet, mert angol-nemet tolmacsokkal tele a padlas. Kis esely van arra, hogy csak amerikanisztikaval talalj munkat. Tipikusan aza a szak, amit masoddiplomanak tesz le az ember, mert erdekesnek talalja.
2016. dec. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Esetleg azt tudom elkepzelni, hogy kulfoldon ervenyesulhetsz vele. Van ismerosom, akit kirohogtek a tibetologia diplomaja miatt, es most egy angliai kutatointezeben keresi hulyere magat.
2016. dec. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én osztatlan tanárin vagyok (angol az egyik szakom), és az anglisztikások óráira járok én is. Tényleg nem lehet sok mindent dolgozni ezzel a diplomával, may ha nagyon talpraesett vagy. És jól írták a fentiek, ahhoz, hogy tolmács legyél, még egy nyelv kéne... minornak fel tudsz venni más nyelvet, ha anglisztika alapszakra mész. Tanár pedig jelen helyzetben nem lehetsz anglisztikás diplomával, may egyetemi tanár, sima középsulihoz vagy általánoshoz tanári diplomát kérnek már.
2016. dec. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én elsőéves anglisztika hallgató vagyok. 2017-ben megszűnnek az anglisztika specializációk, de nem értem én se, hogy hogyan, vagy csak valami barom oktatás átszervezése megint... Mindegy, szóval mint amerikanisztika, olyanra nem tudsz jelentkezni. Anglisztikára jelentkezel és második félév végén választhatsz specializációt, amely lehet az amerikanisztika is.


Első félévben nekem ilyen óráim vannak: Language Development 1, 2, 3, 4, 5. (Ezeket teljesíteni kell, hogy elkezdhesd az alapvizsgát, amely szükséges a BA kimenetelhez). Van még American Civilisation, British Civilisation, Essay Writing, Intensive Language Development,meg ilyen töltelék tantárgyak. Majd specializációkor lesznek érdekesebb tárgyak. Többnyire gyakorlati az összes és angolul folynak az órák.


Én nem hasonlítanám össze az osztatlan angoltanárt az anglisztikával. Anglisztikából jobb esetben 3 év után ki tudsz szállni egy BA diplomával, míg osztatlanból nem, az 5 éves.


Elhelyezkedni igazából én sem tudom, amerikanisztikával, esetleg Msc amerikanisztikával hol lehet, de legalább jól fogsz tudni angolul.


Ha bármi kérdés felmerül, írj nyugodtan.

2016. dec. 11. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző: oké, a tanári képzés több ideig tart, de kb. ugyanazok az óráink vannak, szóval simán össze lehet hasonlítani a kettőt. Gyakorlatilag majdnem ugyanaz a képzés. Ráadásul aki anglisztikára megy, az is sokszor utána tovább megy mesterre, és akkor az összesen öt év.
2016. dec. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

03.13 vagyok


Könnyebb a kiszállási lehetőség az anglisztikából, mint az osztatlanból. És én még mindig nem hasonlítanám össze a kettőt, mert az angoltanároknak alap anglisztikás tárgyai vannak, a kérdezőt pedig amerikanisztika érdekli kifejezetten. Maximum az első évben vannak ugyanolyan tárgyaik, utána felejtős. Angoltanároknak pl. nincsen amerikai irodalom.

2016. dec. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!