Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tovább? Merre tovább?

Hogyan tovább? Merre tovább?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Rettenetes gondban vagyok a továbbtanulással kapcsolatban. A Műegyetemre szeretnék menni és építészmérnöknek tanulni, de mostanság nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy szeretném. (nem olyan jegyeket szerzek, mint amilyeneket elvárnék magamtól, meg ami a továbbtanuláshoz szükséges)Nem tudom hogy hogyan álljak rá komolyabban a matekra, meg a fizikára, mert mindkettőt szeretem csak nem úgy megy ahogy kéne. Rajzolni járok fel Pestre az egyetemre. Hogyan tovább? Mi lesz ha nem vesznek fel? Lécci adjatok tanulási ötleteket, tippeket, illetve más továbbtanulási javaslatot, ha ez nem jönne össze. (remélem nem lesz rá szükség) ISZONYAT FONTOS

2016. dec. 15. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy hányadikos vagy, szóval így nehéz.


Mindenképp szükséged lesz egy emeltre (matek vagy fizika, de szerintem a matek sokkal könnyebb, bár kinek mi), szóval ha az alappal gondok vannak, akkor lehet, hogy érdemes lenne kihagynod egy évet egyetem előtt, ezeket jól megtanulni és újraírni, és akkor már garantált, hogy felvesznek. Ha nem végzős vagy, akkor éppen ideje nekiállni jobban a mateknak/fizikának, és bár nem tudom, mennyire elvárás, hogy csili-vili bizonyítványod legyen, a többi tárgyból csak annyira érdemes készülni, hogy ne bukj meg.

2016. dec. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
12.
2016. dec. 15. 16:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Még sokat javíthatsz, ha belehúzol, és igen, egy évet kihagyni sem vészes egyáltalán. :)
2016. dec. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia! Elsőre engem sem vettek fel (mondjuk engem rajz alkalmassági miatt), építőmérnökire kerültem. Az a szak is tetszett, de következő évben újra megpróbáltam, és felvettek. Most fogok diplomázni.

Meg lehet azt csinálni, hogy ha mindenképp építész szeretnél lenni, akkor más szakról felveszed az építész első éves tárgyakat. Van egy évfolyamtársam, aki ezt csinálta. Aztán újra jelentkezel és gólya leszel, de tanulmányilag előrébb fogsz tartani.

Drukkolok, hogy sikerüljön!


Egyébként gondold át jól, hogy tényleg ezt a szakmát szeretnéd-e, mert elég nagy elköteleződéssel jár. Ez nem csak egy munkahely, ahova bejársz napi 8 órát, inkább egy hivatás. Ha leadás van előfordul, hogy rengeteget kell túlórázni, éjszakázni kell, és ha nem vagy motivált és nem szereted igazán a szakmát és az adott projektet, akkor ez nagyon megterhelő testileg és lelkileg, és könnyen ki lehet égni. A fizetés, pedig más mérnöki szakmákhoz képest alacsony.

Ezen felül persze egy nagyon szép szakma, csodás érzés például szerintem, ha valami amit te vetettél papírra megvalósul.

Maga az egyetem is nagyon lélekölő - személyes véleményem szerint rengeteget kivesz, elvesz az emberből. Nehéz és hosszadalmas és nagyon fárasztó végigcsinálni.

Ezeket gondold végig mindenképp, amikor döntesz, esetleg beszélgess valakivel, aki ebben dolgozik.


Szóval sok sikert!

2016. dec. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!