Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék tovább haladni?

Hogyan tudnék tovább haladni?

Figyelt kérdés
Nagyon tanácstalan vagyok.Most készülök megírni a felvételit,és nem igazán megy a matek.Volt magán matek tanárom,de nagyon bunkó volt velem,és folyton sértegetett,ezért egynél több alkalomnál nem mentem többet.Nehéz iskolába szeretnék menni,ahova egy jó matek felvételi kell.Szüleim azt mondták hogy akkor hozzá nem megyünk,nem költünk rá,keresünk mást.Ez volt úgy 1 hónapja,azóta semmi,és baromira félek a felvételitől mert érzem hogy nem megy.Nagyon kétségbe vagyok esve.Válaszokat előre is köszönöm.

2016. dec. 18. 06:34
 1/2 anonim ***** válasza:
44%

Vegyél egy könyvet az 5-8-as matek tananyagról, és állj neki hétvégén, vagy amikor időd van, s vedd végig a fejezeteket, ne görcsölj, inkább nyitottan állj neki. Keressetek valami jó tanárt, viszont önszorgalomból is csináld, számold ki mennyi időd van, hány fejezetet kell átvenni, és oszd be minden napra, hétvégén ismételj is, teszteket oldj. Tanár is segíteni fog az időt beosztani, de hát mindenképpen jobb lett volna ha 1 hónapja fogsz neki, szóval tovább ne folyasd az időt, most állj fel a gép elől, s keress valami könyvet, vagy ha a füzeteid annyira összeszedettek akkor onnan vedd és fogj neki ismételni, ma az első részletet mindenképp vedd át, ha nem most fogsz neki akkor soha. És tanár után is kérdezősködjetek, saját matektanárodat is megkérdezheted. Mond meg neki hogy szeretnél +-ba gyakorolni matekból, viszont nem szeretnél hozzá járni, és tudna-e ajánlani valakit? Ha szerinted a saját matektanárod nem tanít jól, akkor azt is tedd hozzá, hogy azért nem hozzá akarsz járni, mert vele az iskolába készültök, és neked kínos lenne (vagy nem tudom), jól fogalmazd meg!


De ne félj, nincs miért! Csak állj neki most és az első fejezetet vedd át magadtól. Ha valamit nem értesz, itt is kérdezhetsz, osztálytársaid is biztos szívesen segítenek. Szerintem simán menni fog!

2016. dec. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi!! :)
2016. dec. 18. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!