Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esetleg valaki segítenene...

Esetleg valaki segítenene ebben hogy helyesen döntök-e? Szóval két külömböző irány felé érdeklődöm orvosi és jog. A Berzsenyi Dániel Gimnáziumba szeretnék továbbtanulni de klasszikus humán szakon.

Figyelt kérdés
Ez messze áll az orvositól, viszont latint is tanulnék itt ami jól jönne. Viszont ha biosz-kémiára megyek akkor a jognak lőttek (mellesleg nem jeleskedek kémiából). Ha humánra megyek apszolúte elzárom magam elől a lehetőségeket az orvosi egyetem felől?Esetleg valaki meg tudná mondani hogy hány pontol vesznek fel/jó esélyeim vannak-e? Jelenleg 4,8 kb az átlagom de mivel 7.-év végén voltak négyeseim vesztek pontot..matekot átlag 30-40re írom meg magyar megy 40-45-re is...
2017. jan. 7. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Helló, ha a budapesti Berzsenyi Dániel Gimnáziumról van szó, én nemrég végeztem humánon, és orvosira szeretnék menni. Két fontos dolgot tudok mondani; ha orvos akarsz lenni, ne menj humánra. Minden évben változik a tanterv, nekünk azt hiszem, eleve rosszul jött ki, faktok nélkül harmincnyolc óránk volt az utolsó évben. Még annak is megterhelő volt, aki töri emeltre készült vagy nem is járt faktra, de nekem, aki így négy tárgyat tanultam emelten, és mivel az osztályunkban nem volt túl komolyan véve a természettudományos oktatás (amiért senkit nem is hibáztatok), faktokkal és előkészítőkkel együtt 50, azaz ötven darab órám volt egy héten úgy, hogy a latint leadhattam, de nem sokat ért, mert bent kellett ülni, csak nem volt kötelező bejárnom. Semmit nem tudtam tanulni az emeltjeimre, és mire odajutottam, már egy emberi roncs voltam, de nem csinálhattam volna máshogyan; az osztályomat szerettem és nem akartam otthagyni, előkészítőre és faktra járni meg muszáj volt, mert lemaradásban voltam mindenkihez képest. Az volt a rövid napom, amikor este fél hétre már otthon voltam. Félre ne érts; minden évben vannak humán osztályokból, akik orvosira pályáznak, nem mindenkinek ugyanez a helyzet, és most, hogy kihagytam egy évet, sokkal nyugodtabban tudok a kémiámra készülni, a bioszom pedig már meg is lett, de kitolsz magaddal, ha direkt úgy mész humánra, hogy orvosira akarsz menni. Akkor menj humánra, ha négy éven keresztül a magyart és a törit emelten akarod tanulni. Nekünk egy csomó plusz programunk is volt ehhez kapcsolódóan, szóval, ha ez érdekel, akkor megéri.

Ha orvos szeretnél lenni, ott a biosz-kémia tagozat, nagyon szuper természettudományos tanárai vannak a sulinak, ha tanulsz, simán lesz esélyed. És nem akadály, ha nem érted a kémiát, én sem értettem az elején. Egyébként megjelölheted mindkettőt is.

Meg egyébként se most kell döntést hoznod. Csak, ha előre tudod, hogy orvos szeretnél lenni, ez egy nagyon rossz ötlet. :D


És jó esélyeid vannak, de nem a jegyeid fognak dönteni. :) Sok sikert! :)

2017. jan. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nyelvtagozatról mentem orvosi irányba.

Nekem nem volt gond a külön felkészülés (fakt nekünk sem volt, de eljártam egy-egy csoportos előkészítőre heti 4 órában meg otthon tanultam és annyi). Nekünk utolsó évben már max. 6 óránk (10-11. évfolyamban volt 38-38 óránk, ezek voltak a legnehezebb évek) volt naponta, így jutott idő mindenre bőven.

Én nagyon elégedett voltam a nyelvtagozattal, mert így mindenfelé indulhattam, a nyelv meg mindenhez kell:))

2017. jan. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jaj tényleg igen, kérdező, nem akarod megpróbálni a nyelvtagozatot? Asszem olaszra lehet a legkönnyebben bejutni, és onnan akármi lehetsz. :)
2017. jan. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bogi11 ***** válasza:

De jó, hogy ilyen részletesen írtatok. Remélem a kérdező nem haragszik meg, ha nekem is lenne néhány kérdésem..

A fiam az érintett. A Berzsenyit is megjelölnénk.Korábban a humán lett volna a cél, a történelmi érdeklődés miatt, de ő egyáltalán nem egy irodalmár típus, sajnos nem szeret olvasni sem. Így a nyelvi osztályt tartanám a legjobbnak egy általános érdeklődés mellett. A matek és a töri a kedvence, így valószínűleg egy közgáz irány rajzolódik ki a jövőre nézve. Megköszönném, ha beszélnétek erről. Első hozzászóló elég ijesztő dolgokat írt. Azért az nem normális, ha egy gyerek belerokkan a tanulásba. Az enyém sportol is, amit nem szeretne abbahagyni.

2017. jan. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha a gyerek úgy dönt, hogy az órarendbe beépített emelt óraszámban tanult tárgyak mellett emelt óraszámban tanul még két másik tárgyat, amikből emelt érettségire készül, magára vessen, ez nem az iskolám hibája volt, hanem így jött ki, de ez nagyon ritka esetekben van így, mert az orvosi, fogorvosi, gyógyszerész szakokon kívül sehol máshol nem kérnek két emeltet. Csak arra figyelmeztettem a kérdezőt, hogy direkt magának ne akarja ezt. :D Egyébként nálunk az osztály fele gazdasági irányba ment, erős volt a matekoktatás (abszolúte készülés nélkül ötösre érettségiztem, aki rendesen csinált házit és odafigyelt az órákon, mind erős négyes vagy ötös érettségit hozott). Minden előny elmondható a nyelvi tagozatról is, nagyjából annyi a különbség, hogy az egy általánosabb irányt képvisel. Ott is sok a humán érdeklődésű ember, de relatív többen mentek műszaki, természettudományos irányba. Humánon a legtöbben nem irodalmárok, nálunk egy ember tett magyarból emeltet, és majdnem a fél osztály töriből. Volt, akit jobban érdekelt az irodalom, volt, akit kevésbé, összességében viszont többet olvastunk és több irodalomhoz kapcsolódó programunk volt, mint más osztályoknak. Ezt szerintem irodalmi beállítottság nélkül is ki lehet bírni. Latinon pedig sokat beszéltünk az ókori Rómáról, ami kifejezetten töris adalékanyag.

Egyébként mind a nyelvi, mind a humán tagozaton a gazdasági irány volt talán a legnépszerűbb, amikor felvételiztünk, úgyhogy mindkét tagozat ugyanannyira jó választás ebből a szempontból. (igaz, mivel a nyelvi tagozatra nehezebb bekerülni, arányaiban több a jó vagy kimagaslóan jó tanuló abban az osztályban, de humánon se mindenki zöldség, ha az ilyesmik is számítanak)

2017. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bogi11 ***** válasza:

5-ös Nagyon köszönöm. :) Minden körülmény számít.

Még annyit kérdeznék, hogy a latin miatt nem kerülnek hátrányosabb helyzetbe a humánosok a 2. idegennyelv tanulásában? Tehát ha a cél a haladó angolról indulva (1. nyelv) felsőfok angolból, és kezdő németről(2.nyelv) indulva egy német középfok így is elérhető külön tanárok nélkül? Mennyire hatékony a nyelvoktatás? Nyelvi érettségiben 67. a Berzsenyi a rangsorban, ami azért nem annyira előkelő helyezés. Nekünk ez fontos szempont lenne.

Egy nem túl közeli ismerős lánya jár oda, -igaz 6 osztályos specmatekra-és ő azt mondta, hogy vannak "szívatós" tanárok. pl. a matekosoknak hetente kell angol esszéket írni stb.

2017. jan. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én két év után kezdő szintről indulva 82 százalékos középfokú nyelvvizsgát tettem angolból különtanár nélkül, volt, aki az itt elkezdett második nyelvéből emeltezett/nyelvvizsgázott. A nyelvi érettségiről nem tudok nyilatkozni, nekem 94 százalékos lett az angolom, az osztályból talán mindenkinek ötös lett. Az első nyelvemből, a németből is le tudnám tenni a közepet elvileg. Nyilván a reálos tagozatokon kicsivel nehézkesebb a nyelvoktatás, de főleg a nyelvtagozaton elég jó szintre el szoktak jutni az emberek, és úgy vettem észre, hogy a humánon is.
2017. jan. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!