Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGE turizmus-vendéglátás...

BGE turizmus-vendéglátás szakos tapasztalatok? Angol-kínaival milyenek az elhelyezkedési lehetőségeim? Plusz kérdések lent.

Figyelt kérdés
Még nem vagyok eléggé tájékozott a pontszámokkal kapcsolatban, jövőre érettségizem, kérdés: 430-450 ponthoz csak két emelttel érek el? Angolból már idén emeltezek, van egy info érettségim, de maximum töriből tudnék még emeletezni, viszont emelt törin 4,3 az átlagom és eléggé demotivált vagyok ezzel kapcsolatban. Egy kevesebb százalékos emelt egyáltalán többet ér, mint egy több százalékos közép? Lesz egy C1-es angolom, kínaiból is de az nem ilyen magas. Illetve, ebben a szakban szerintetek eltudnék helyezkedni? Inkább szállodákkal kapcsolatos dolgokra mennék rá, mint vendéglátásra. És a halasztás pontosan hogyan működik? Jövőre érettségi után lehet,kiutaznék egy évre Kínába, mert adódott egy ilyen lehetőség. Ha felvesznek abban az évben a BGE-re, következő évben kezdhetek?

2017. jan. 13. 19:21
 1/3 anonim válasza:

Ha lesz C1ed, akkor elég egy emelt is (de az sajna nem lehet az angol), ahhoz, hogy meg legyen a 90 plusz pontod --> két emelttel összejöhet a 100 is, kérdés, hogy nem leszel e végeredményben minuszban, ha annak az emeltnek az eredménye lényegesen rosszabb, mint a közeped lett volna.

Angolból amúgy erősen javasolnám, hogy ne emeltre menj el rögtön, hanem középre és ősszel csinálj emeltet (nem akkora energia hidd el, a közép meg főleg pite, ha van egy C1ed). Így majd válogathatsz, hogy melyik pontszám felel meg jobban.

Infobol emelted van? mert akkor semmi értelme még töriből is elmenni szerintem, de ha mégis úgy döntesz, az is bőven teljesíthető ;)

2017. jan. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ja bocs a BGE-ről meg nem is beszéltem :D szóval:

tudsz passziváltatni, azt hiszem rögtön beiratkozás után, de ezt nem tudom pontosan, hogyan működik, sorry :/

Amúgy meg, én fél éve vagyok itt, egyelőre nem szerettem bele kifejezetten, de nem rossz hely. Abszolút teljesíthetőek az elvárások, a tanárok általában korrektek (ha jó helyre veszed fel az órádat persze, azért itt is akadnak messziről elkerülendők).

Az első év eléggé alapozó, úgyhogy sok minden még nekem sem jött át, de úgy érzem a lényeg jövőre, a specializációnál kezdődik, amikor szétválik a vendéglátás és a turizmus.

2017. jan. 16. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2017. jan. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!