Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak? Kérdésed túl...

Mit tanuljak? Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, Gépésznek tanulok egy szakközépiskolába,tizedik osztályosként.

De úgy érzem hogy ebből nem nagyon fogok megélni.

Na szóval, ha elvégeztem ezt a sulit, akkor minek menjek tovább ? Bármi szóba jöhet , ami sok pénzt hoz ,igazából engem a pénz érdekel csak.

DE FOGALMAM nincs hogy mi akarok lenni még ennyi évesen se :/

Ez idővel fog változni vagy így marad ?

Sok időt se akarok elpazarolni az életemből az egyetemen. Szóval nem tudom mi tévő legyek , gondolkoztam azon is hogy kimegyek Németországba ,de angolos vagyok, 2 évig tanultam németet, de utálom, nagyon nem jött be. Még az Amerikai Egyesült Államokba gondolkodtam , csak hát ahozz pénz kell , + állampolgárság, ha nincs munkám stb.. Ebbe most nem nagyon akarok belemenni.


Valami ötletek ?


16/F



2017. jan. 18. 21:24
 1/7 A kérdező kommentje:

Amit kifejeltettem hogy most valamiért nagyon elkezdtem tanulni,mintha benőtt volna a fejem lágya vagy nem tudom.

DE azt érzem hogy ez fogja megpecsételni a jövőmet és muszáj lesz tanulnom, és akarok, fejleszteni magam stb.

2017. jan. 18. 21:26
 2/7 anonim ***** válasza:

Van egy ehhez hasonló kérdés itt gyakorin, amire már válaszoltam, úgyhogy csak bemásolom:


"Mivel lehet jól keresni?" Ez egy nagyon buta felfogás amit egyre gyakrabban hallani/látni. Ha ez alapján választasz állást akkor se nem leszel jó benne, se nem fogod sokáig bírni.


Olyan munkát válassz amit akkor is csinálnál, ha milliárdos lennél. Csak olyan dologban tudsz nagyon jó lenni, amit szeretsz is csinálni, ha pedig valamiből nagyon jó vagy, akkor a pénzzel sem lesz gond. Egy nagyon szélsőséges példa a töritanár pályához: ha tényleg nagyon jól megy majd a töri tanítás, akkor később akár könyvet is írhatsz, alkalmazást is készíthetsz, amivel taníthatnál egyszerre több embert is.

2017. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De éppen ez az hogy nem tudom mit szeretnék csinálni :/
2017. jan. 18. 21:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Amerikába gyakorlatilag lehetetlen legálisan kiköltözni, de nem állampolgárság kell hozzá, hanem zöldkártya.


Állampolgár csakis zöldkártyával rendelkező személy lehet. Öt év zöldkártya (amerikai állampolgárral való házasság esetén három év) után lehet jelentkezni erre. A folyamat része egy nyelvvizsga és egy általános vizsga, az amerikai történelem és politika alapjairól.

------

A zöldkártya (green card, avagy permanent resident) egy állandó tartózkodási engedély. Ha már megvan, akkor az nagyjából majdnem egyenlő az állampolgársággal. Szavazni ugyan nem lehet a birtokában, és csak külön engedéllyel lehet hosszabb távon (évekig) az USA-n kívül élni, lényegében ugyanarra jogosít fel, mint az állampolgárság.


Házasság útján: Ha valaki amerikai állampolgárral vagy zöldkártyással házasodik össze, akkor jelentkezhet ő is zöldkártyára. A jelentkezés először is rengeteg papír kitöltésével jár, majd szükség van egy üzemorvosi vizsgálatra, egy biometrikus jelentésre (ujjlenyomatok, fénykép, elektronikus aláírás) majd a sort egy interjú zárja. Ezek után két évre szóló, ideiglenes zöldkártya jár, ezt követően újra kell jelentkezni majd az állandóra. Ha a két éven belül elválik a pár, a zöldkártyát elvehetik. Illegálisok csakis amerikai állampolgárral történő házasság esetén jelentkezhetnek zöldkártyára. Lehet az USA-n belül és kívül is jelentkezni, bár picit egyszerűbb és könnyebb, ha az USA-ban házasodunk és jelentkezünk. Azt szokták javasolni, hogy menyasszony-vőlegény vízummal nem érdemes vacakolni (sokáig tart), magyarként simán a fentebb már említett ESTA-val lépjünk be, annak 90 napos időtartama alatt, majd lehetőleg a vége felé, 60 és 90 nap között történjen meg az esküvő. Ezek után ügyeljünk arra, hogy minél hamarabb – lehetőleg még az ESTA lejárta előtt – érdemes beadni a zöldkártyára történő jelentkezési papírokat


Család által: Amerikai állampolgárok, illetve zöldkártyások hajadon/nőtlen 21 alatti gyerekei esetén, illetve amerikai állampolgár szülei esetén a procedúra elég egyszerű és hasonló, mint a házasság alkalmával. Időintervallumban is hasonló. Ha egyéb rokonról van szó – legyen az 21 év feletti gyerek, testvér vagy 21 év alatti házas gyerek – sokkal nehezebb a dolog menete. Hosszú a várólista és a jelentkezés után 7-8 évig simán kell várni arra, hogy sor kerüljön az elbírálásra. Arról ne is beszéljünk, hogy ekkor persze még el is utasíthatják.


Zöldkártya-lottóval: Zöldkártya-lottóra nagyjából bárki jelentkezhet, minden ősszel egyszer. Az, hogy valakit kihúznak, nem jelenti automatikusan azt, hogy meg is kapja a zöldkártyát. Ki kell fizetni a jelentkezési díjat, beadni a papírokat, bemutatni, hogy van elég pénzünk az országban tartózkodáshoz, túlesni az interjún és ha minden jól megy, csak akkor indulhatunk útnak. A Facebookon van egy csoport, a "Zöldkártyával az USA-ban!", ahol ugyan rengeteg infó és kérdés van úgy általában a zöldkártyás jelentkezésről, mégis a hangsúly leginkább a lottóra helyeződik.


Munkáltató által: Munka által is lehet zöldkártyát kapni. Ebben az esetben a munkáltató igényli a zöldkártyát. A legtöbb esetben a történet nem magával a zöldkártyával kezdődik, hanem H1B vízummal, sőt, sokan J1 munkavízummal (esetleg F1 diákkal) kezdik, amiből majd jó esetben zöldkártya lesz. Ez természetesen a komolyabb és diplomás állásokra érvényes, megfelelő tapasztalattal rendelkezők esetében és nagyban függ a munkáltatótól, hogy ők vállalják-e a jelentkezést. Kutatóként például jó esély van a zöldkártyára sok-sok év egyéb vízum után. Pincérként, recepciósként, takarítóként, eladóként – hogy csak párat említsek –, szinte semmi esély nincs erre. Vállalkozóként is van lehetőség zöldkártyára, minden évben 10 ezren kapnak és a kritériumok között szerepel, hogy 1 millió dollárnyi befektetést kell eszközölniük.

---------


Gépészmérnöknek továbbtanulhatsz, de ha a pénz motivál, akkor inkább bele se kezdj. A matek szigorlatot nem fogod tudni megírni, ha csak az hajt, hogy mennyi a kezdő fizu.

Igen, jól lehet vele keresni, nagyon sokan szeretnék elvégezni, mert jól fizet, de a töredékének sikerül csak.

Én gépészmérnöknek tanulok, nincs hétvégém, nincs nyugodt estém, ma talán eljutok moziba, úgy, hogy egy fél éve nem voltam. Hazajövök az egyetemről, a fejemre húzom a takarót és alszok. Felkelek és tolom sokszor este 2-ig a rajzokat, a számításokat. Lehet, hogy tényleg szép lesz a kezdő fizum, de nem az hajt.


Németország tele van migránssal, már nem olyan mint pár éve (a válság előtt), sajnos tapasztalat.

_____


De az, hogy TÉGED mi érdekel, mi honnan tudjuk?

Esetleg töltsd ki ezt a tesztet, hátha kicsit tisztul a kép: [link]

2017. jan. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért ne élnél meg a gépészetből?
2017. jan. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha van kb 30 milliód befektetni + megszerzel pár támogatást a gépészetből keményen meglehet élni...

Tudok olyat hogy 1 srác pár selejtet csinált és 500.000-es minusza lett a cégnek és még úgyis kijöttek 0-ra... Tehát nem kis haszon van rajta, csak ugye nem a melós keres sokat...

2017. jan. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy Amerikába ezek útján lehetek állampolgár.

Gépészmérnöknek rengeteget kell tanulni, és a matek nekem nem nagyon megy :/

2017. jan. 19. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!