Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek az alábbi szakok...

Szerintetek az alábbi szakok közül melyiket van értelme elvégezni?

Figyelt kérdés
Tanító alapszak,Kommunikáció és médiatudomány alapszak, jogász alapszak,emberi erőforrások felsőoktatási szakképzés, logisztikai ügyintéző emelt szintű szakképzés? Engem a komm.média vonzana a legjobban de sem újságíró sem riporter nem szeretnék lenni,inkább vezetnék rádióban egy kulturális műsort vagy zene délutánt. Esetleg vágás,hangmérnök vagy valami csendes háttérmunka. Tudom sokat képeznek belőle sőt még fizetős is. De mennyire nehéz elhelyezkedni vele? Gondolom ahová csak felsőfokú képesítés kell mindegy milyen oda is jó lesz. A mintatantervet bámulva szerintem érdekes amúgy. A tanítóról annyit,hogy ott is normális tantárgyak vannak,támogatná az állam de sosem gondolkodtam arról hogy gyerekekkel foglalkozzak. Ez csak egy munka lenne számomra és nem hivatás ezért nem tudom...meg most milyen már a tanító bácsi inkább néni. a HR nekem kicsit rideg,idegen de a legaggasztóbb hogy seßß hülye vagyok a matekhoz,nem tudok szinte semmit és nagyon lassú a felfogásom is belőle. A logisztikai ügyintéző mint szintén egy támogatott szakma de nem tudom mit csinál,mennyire megbecsült,milyen fizetéssel... mennyire értelmiségi? A jogi kar elméletileg brutál nehéz a magamfajtának és állítólag egy csomó dolgot be kell magolni,nincs benne túl sok kreativitás inkább szabálykövetés...itt írta valaki még hogy xy-ja bele is betegedett. S.O.S. Mégis mit kezdjek magammal?

2017. jan. 20. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Juj, ha a kommédia vonz a legjobban, miért nem próbálod meg azt? Nagyon sok egyetemen van ilyen képzés és a legtöbbje színvonalas is, én is erre jelentkezem idén. A Metropolitan-on például van Kameraman és Televíziós műsorkészítő szak is, ha az újságírás annyira nem izgat. Ha a matek nagyon nem megy, miért gondolkodsz logisztikai ügyintézőn, meg ilyeneken? Csináld azt, amit a legjobban szeretnél. A jog nagyon száraz, a tanári pedig csak akkor érdemes szerintem, ha tényleg ez az álmod régóta és el tudod magad képzelni jó tanárként.
2017. jan. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy jogász alapszak.

A jogász képzés osztatlanul zajlik. Csak akkor vágj bele, ha ezt akarod csinálni 100%-ig.

2017. jan. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1-es Igen,én is néztem a Metropolitant,de nekem a Károlyi G. református egyetem jobban tetszik. Egy nap meló után bementem és megittam ott egy cappuchino-t. Az a jó benne,hogy a btkja kicsi és nem olyan tömbösített mint az ELTE amit ott hagytam. Sajnos még az a 210et/hó is nehéz lesz kicsengetni ott nemhogy 279et a Metropolitanen. 2-esnek igaza van elírtam, Anyám is azért mondja a jogot mert az osztatlan hiába mondom neki hogyha összeszámoljuk akkor szerintem mind a kettőre ugyanannyit kell járni mint a másikra csak az egyik 2 részben van mármint az osztott képzés. Ráadásul ha jól menne a komm.-média a mester már lehene államilag támogatott. Nem?
2017. jan. 20. 23:34
 4/4 anonim ***** válasza:

A jogi pálya... Ha nem szeretsz magolni vagy nem szereted azt, hogy valamit megtanulsz aztán a 90%át elfelejted és tulajdonképpen semmi praktikus tudásod nincs, akkor nem ajánlom. Ez 5 éves képzés, osztatlan, szóval nem lesz 3 és fél év után diplomád, míg a többivel igen.


HR...elég mihaszna munka, de valakinek pont ez tetszik benne. Elnézést azoktól, akik HR-esek és lelkesen végzik a munkájukat. Egyébként a HR-en a matek iskolától függ, nem mindenhol ugyanaz, sőt.


A tanítói...nagyon szép munka, de ha nem tudsz bánni kisebb gyerekekkel meg nem tudod őket lekötni, akkor az neked is rossz lesz végül.


Logisztika...kb minden céghez főleg nagyobbakhoz kell logisztikus. Tudtommal, ha egyetemre mész ez is gazdasági kar, lesz matek, de ugyanaz mint ahogy a HR-nél írtam egyetemenként más és más. Tapasztalatból mondom, hogyha nem vagy jó matekból akkor gazdasági karra ne a Corvinusra menj, mert ott nem gazdasági matekot tolnak,hanem külön kemény matek1, matek2 órák vannak, de pl. már egy BGE is gyengébb és visszafogottabb a matek.

Komm. média...jól kell majd helyezkedned, hogy jó állást találj vele. Itt azért fontosak lehetnek a kapcsolatok, de azért anélkül is találni fogsz munkát, ha jó vagy benne.


Képzeld el majd a munkakörnyezetet, ahol dolgoznál az egyes munkákkal.

Ügyvédi iroda, multi, iskla stb. Hova járnál be szívesen? Csak van egy amelyik felé jobban húzol.

2020. szept. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!