Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányok alapsza...

Arono kérdése:

Nemzetközi tanulmányok alapszak milyen? Milyen véleménye van róla aki ezt tanulja?

Figyelt kérdés
Engem érdekelne, meg mindenképpen nyelvekkel szeretnék foglalkozni , meg nemzetközi dolgokkal.Elsősorban az IBS-en néztem ki , valakinek valamilyen véleménye az egészről ?

#továbbtanulás #nemzetközi tanulmányok . IBS #Külföldi lehetőségek
2017. jan. 23. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nyelvekkel szeretnél foglalkozni, akkor miért nem kétszakos osztatlan tanárképzésre mész? Angol-német, olasz-francia vagy mit tudom én milyen szakpárra..
2017. jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En ide jarok, ha ujrakezdhetnem biztos nem jonnek ide. Erdekes, de semmitmondo szak, keves valodi tudassal. De ami a fontos: mi itt nem foglalkozunk nyelvekkel, meg "nemzetkozi dolgokkal", itt politikaval foglalkozunk, es annak agazataival (fokepp geopolitika es biztonsagpolitika valamint az EU-val). Ha mindenkepp ide akarsz jonni, akkor viszont inkabb valami nagyobb hiru egyetemet ajanlanek (mert ma is sokat nyomnak a latban), mint az ELTE vagy a Corvinus.
2017. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hàt akkor még àt gondolom ,de amugy nehéz?
2017. jan. 23. 21:07
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet késő, de megcáfolva az előttem szólóakat, szerintem nagyon hasznos szak. Én nagyon szeretem és nem bántam meg, hogy idejöttem. A probléma az, hogy nagyon sokan célok nélkül érkeznek a szakra, és fogalmuk sincsenek mihez kezdjenek. Viszont, ha a 2. évedben nem találod ki, hogy körülbelül, mit szeretnél a diplomáddal kezdeni (milyen irányban akarsz továbbtanulni), akkor 1 leszel a sok közül és ne csodálkozz, ha nem tudsz elhelyezkedni.

A nagy pozitívum (a negatívum is kicsit), hogy sok irányba tudsz vele menni, sok mindenbe belecsíp (elég rendesen), de egy sokrétű, átfogó tudást kapsz, ami szükséges egy ilyen szaknál. (csak néhány tipp hova lehet vele menni: bármilyen gazdasági irány, biztonságpolitka, külpolitikai újságírás, diplomácia, nemzetközi jog, emberi jogok, kulturális diplomácia, stb)

És ajánlom a Pázmányt, nézd meg az egyetemek rangsorját..

2017. febr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!