Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépész-/ mechatronikai mérnökn...

Gépész-/ mechatronikai mérnöknek középfokú érettségivel?

Figyelt kérdés

Humán tagozaton tanulok egy meglehetősen nehéz iskolában, tehát teljes mértékben hozzá vagyok szokva a leterheltséghez, viszont fizikát és matekot csak középszinten tanultam.


Idén döntöttem úgy, hogy nekem nem való a humán, mivel fiatalabb korom óta a gépészet és a fizika érdekel.


Követelményeknél látom, hogy középszintűvel is felvesznek mechatronikára (az is érdekel, igen:D) és gépészre is, viszont mit gondoltok, életben tudok ott maradni emelt témakörök ismeretének hiányában?



2017. febr. 7. 21:57
 1/10 anonim válasza:
Én úgy gondolom, hogy igen. Az eleje húzós lesz, és a felzárkózás miatt jóval nehezebb mint a többieknek, de mindenképpen teljesíthető. Esetleg egy külön tanár sokat tudna segíteni, az ilyen hátrány ledolgozásában. :)
2017. febr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gépészre sikerülhet, de nagyon penge érettségit kell tolni hozzá és nyelvvizsga se hátrány.

Viszont mechatronikára tuti nem vesznek fel emelt nélkül.

Hiába nem kötelező az emelt, de emelt nélkül nem tudsz 460 pontot összeszedni államira.(OKTV,sporteredmény stb vel lehet, de ne ezt vegyük alapnak).

2017. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én a Szegedi Tudományegyetemet céloztam meg, mivel számomra az van kedvező helyen.


Viszont ott az előző év ponthatára mechatronikához, állami támogatással is csak 283 pont körül van. Gépészhez szintén ebben a pontkategóriában ingadozik.


Láttam, hogy Pesten magasabbak a ponthatárok, de felvi.hu szerint Szegeden csak ennyi. Meg kell hagyni, furcsálom a dolgot.. Gyanítom erre nincs sok túljelentkezés.

2017. febr. 7. 23:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze, próbáld meg. Egyik szaktársam is átlagos közép érettségikkel jött villamosmérnökire, és igaz, hogy csak kettes-hármasra, de minden tárgya meglett. Kell egy kis idő a belerázódásra :)
2017. febr. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

,,Gépészre sikerülhet, de nagyon penge érettségit kell tolni hozzá és nyelvvizsga se hátrány. "


Mi???

280-as ponthatár van mindenhol kb a budapesti egyetemeket leszámítva...

2017. febr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezen csodálkoztam én is, hogy Pesten kívül mindenhol ilyen kicsik a ponthatárok. Amúgy az egyetem utáni életben számít valamit, hogy hol végeztem? Lehetek hátrányban, esetleg lehet, hogy valahova azért nem vesznek fel, mert nem Pesten, hanem Szegeden végeztem?
2017. febr. 8. 17:02
 7/10 anonim ***** válasza:
BME-s műszaki diploma mindegyiknél jobb, de ha pl a mestert BME-n végzed, semmi hátrányod nem lesz.
2017. febr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

első pár évben számít, majd a tapasztalat.


10 év múlva már nem fogják nézni a diplomát, csak hogy mihez értesz. Az egyetem csak ehhez ad egy alapot.

2017. febr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszi :D


Ment mindenkinek a zöld kéz.


Ha esetleg valaki Szegedre jár/járt gépészre, mechatronikára vagy egyéb hasonlóra, tapasztalatait leírhatja nekem privátba, hálás lennék érte :D

2017. febr. 8. 21:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok ismerősöm volt gyengébb matekkal ezeken a területeken.

De szépen felbéreltek egy külön matektanárt és teljesen rendbe tette őket ilyen téren. Első pár félévet kell megnyomni (Akár segítség kéréssel is), onnantól nagy gond már nem lesz ha lementek a szoró tárgyak. Ha megvan a kitartásod és szorgalmad bele lehet jönni!


Sok sikert!

2017. febr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!