Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lovassy vagy Almádi Kéttannyel...

Lovassy vagy Almádi Kéttannyelvű (DLSB)?

Figyelt kérdés
Az ideiglenes lista alapján felvettek mindkét iskolába, a Lovassyba angol szakra. Több előny és hátrány is szól az iskolák mellett. Nem tudok dönteni, de inkább Almádi felé húz a szívem.

2017. márc. 2. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Almádi nyelvben erősebb.
2017. márc. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

És te milyen előnyöket és hátrányokat gyűjtöttél?

Nekem a Lovassy volt az álomsuli évekig, aztán rátaláltam Almádira és egyből szerelem. Felvettek mindkét helyre, és DLSB-s vagyok. Jó döntés volt. :)

2017. márc. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

Ebben neked kell döntened. A Lovassy egy nagyon erős, elit iskola kiváló versenyeredményekkel. Az országos méréseken a gimi mindig jól szerepel. Több ismerősöm is oda jár, szeretik.

A DLSB-ről hallani jót is, rosszat is. Nyelvben biztos erős, nem véletlen kéttannyelvű. De például a koleszban történtek olyan dolgok, amik nekem nem voltak szimpatikusak, ezért is nem jelentkeztem anno Almádiba. Plusz figyelembe lehet még venni azt is, hogy míg a Lovassyba a legjobb eredményeket elért diákokat veszik fel, addig a DLSB-be leginkább a 'maradékot', akik nem kerültek be a veszprémi Vetési+Lovassyba. Legalábbis 4 éve így volt.


Ha rólam lenne szó, én a Lovassyba mennék, több jót hallok róla :) De Almádi is klassz választás, szerintem egyikkel sem jársz rosszul :)

2017. márc. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
72%
Ha társaságkedvelő vagy és azért tanulni is szeretnél akkor dlsb, de ha mit-re készülsz rakétamérnöknek akkor lovassy :D (kicsi túlzással)
2017. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as válaszolóhoz: szerintem ez elég szubjektív vélemény, mert én nagyon sok olyan diákot tudok, akik simán bekerültek Lovassyba és mégis almádiba mentek, egyszerűen azért, mert nem annyira reál beállítottságúak és egyik sem bánta meg, nagyon jól érzik magukat. Azzal nem értek egyet, hogy maradék megy oda, hiszen sokan 85 feletti központival kerülnek be oda is.
2017. márc. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, ezért is írtam, hogy ez 4 éve nálunk nagyon látszott, idén nem tudom, hogy van :) Illetve azt is írtam, hogy egyik sulival sem jár rosszul, egyáltalán nem leszólni szerettem volna a DLSB-t :)

A kérdező dolga, hogy döntsön, érveket kért, én azokat írtam. Általánosan elmondható, hogy a Lovassyba több ponttal kerülnek be a diákok, majd jobb érettségivel kerülnek ki. Nyilván kivételek mindenhol vannak.

2017. márc. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Nagyon segítőkészek, és kedvesek voltatok :)

Végül, a Lovassyba megyek.

2017. márc. 7. 15:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor most többen fellélegeztek, az Almádiba jelentkezők közül, hogy egyel előrébb csúsztak :D
2017. márc. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
:D
2017. márc. 8. 15:36
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
En DLSB-t valasztottam volna. Egy lovassys angolos baratnom nagyon megbanta hogy nem dlsb-be jott:(
2017. márc. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!