Ha a Debreceni Egyetemre megyek szülésznőnek, akkor hol keressek albérletet, Nyíregyházán vagy Debrecenen?

Figyelt kérdés
Valami olyasmit olvastam,hogy Nyíregyházán van a képzés... De akkor egyáltalán nem kell bemenni Debrecenre az egyetemre? Vagy ha Debrecenen leszek albérletes,akkor betudok vonatozni Nyíregyházára? Illetve még valami: Biosz szakra vesznek fel most majd és ha nem tetszene akkor mennék át szülésznőnek újra felvételizéssel, februárban adnám le . Így lehetne majd,hogy biosz szakon vagyok és közben újrafelvételizek másik karra?

2017. jún. 9. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Akkor most szeptemberben Biológia BSc szakon fogsz kezdeni? Ez esetben az óráid a Debreceni Egyetem Főépülete mellett található Kémia Intézetben, illetve az Ökológiai Intézetben lesz, tehát Debrecenben nézz albérlet után (Egyetem sugárút, Bem tér, Kálvin tér stb). De javaslom a kolikat is, a Kossuth Lajos Kollégiumok nagyon rendezett, jó hely, remek a társaság, sok a buli, közel van az egyetem, viszont drága (18-22 ezer/hó), valamint nehéz bekerülni elsősként a szociális pontok alapján, de érdemes megpróbálni.


A szülésznő képzés az Egészségügyi Karhoz tartozik, amit Nyíregyházára helyeztek ki, ez esetben ott néz albérletet/kollégiumot (én ezt annyira nem ismerem, nem ide jártam.)


Jó tanács:

Biológia szakkal sokra nem fogsz menni, szerintem el se kezdd, a szülésznői viszont nagyon jól hangzik. Felesleges most bioszra menned, csak az államilag támogatott féléveid vesztegetnéd. Annyit elmondom, hogy Debrecenben szerzett TTK diplomával (ugye a biosz TTK-hoz tartozik) LEHETETLEN elhelyezkedni, nagyon maximum valami alap munkakör aprópénzért. Tapasztalat, én is elvégeztem, a képzés nagyon alacsony színvonalú, nálunk 40en végeztek az évfolyamon, senki nem tudott elhelyezkedni diplomás munkakörben, a többség elment MSc-re egy másik, nevesebb egyetemre, normálisabb szakra, a többiek munkanélküliek.


Szóval a bioszt inkább ne kezdd el, viszont a szülésznői tényleg jó. Ha oda most nem vettek fel, inkább legyél otthon 1 évet vagy csinálj bármi mást, aztán jövő szeptembertől irány a szűlésznői képzés, a bioszt felejtsd el, komolyan.

2017. jún. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az Egészségügyi Kar Nyíregyházán van a Sóstói úton. Pontosabban Erdő Sor, Ferenc krt., Sóstói s Kossuth u. kereszteződésében. Át tudsz menni, ha újra felvételizel és felvesznek.
2017. jún. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Egyelőre ez még csak B tervnek készül,hogy ápolónő vagy szülésznő... Debrecent jelöltem 2.helyre,elsőnek Szegedet bioszt,mert párom már egy ideje ott nézeget melót és kettőnknek való garzonok is vannak,nagyon nagyon sok. Debrecenben is néztük az albérleteket,de ott gyakorlatilag semmi sincsem,csak egy egy szoba. A lakhatás pedig nekünk nagyon fontos. A bioszt illetően nem egy bsc vel indulnék útnak az életbe,hanem természetesen msc-t is elvégezném,a phd is nagy álmom,de a levegőbe nem szeretnék beszélni,úgy hogy nem tudom,milyen is leszek,memnyire fogom tudni a dolgokat. Ha nem tetszik Szegeden a biosz,és felsőbbévesektől,msc-sektől is olyanokat hallok,hogy megbánták,akkor bármikor áttudok menni Szegeden belül ápolónőnek,vagy Pest/Debrecen szülésznő.
2017. jún. 13. 06:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem egy ismerősöm van, aki elvégezte a Biológia MSc-t is, egyikük egy kocsimosóban dolgozott sokáig, mióta ott hagyta, alkalmi munkákból tengődik lassan 30 évesen. Szüleivel él. De van olyan is, aki közmunkán dolgozik egy budapesti kormányhivatalnál, 80 ezer forintért. Tényleg csak jót akarok, hogy ne k**d el az életedet ilyen fiatalon, ahogyan pl. én is tettem a természettudományos pályával. Az tényleg csak akkor jó, ha BSc + MSc + PhD-t csinálsz és ott maradsz tanítani az egyetemen életed végéig. Ahol ugye tanársegédként kezdhetsz, 120 ezer forintos fizetésért. A PhD képzésre pedig koránt sem biztos, hogy felvesznek.
2017. jún. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi az Nyíregyházán van.

A TTK- ahol a biológia van az Debrecenben van, ahogy az első írta.


Én sem ajánlom a biológia bsc képzést sehol sem az országban. Ne pazarold el rá az életedet csak ha nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon elszánt, és szinte már berögzött vagy, és ez az életed. Már ennél jobb a tanár szak is, ami mindkét általad említett helyen (Szeged, Debrecen) egész jó. De a szülész sem rossz megoldás, de már most mondom, hogy a nyiregyi intézmény egység elég lepusztult, ahogyan az összes országban lévő, és bárhol is tanulnád, nagyon nagyon nehéz lenne elhelyezkedned vele, mivel lég "kelet-európai" a képzés minősége. Nem azért kellene külföldre, mert jó szakemberek, hanem mert mindent megtesznek, amit mondanak nekik, akár napi több mint 10 órában is, ami nyugaton nagyon nem megszokott.

2017. jún. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, válaszokat! Itthon maradni nem szeretnék,úgy,hogy nem tanulok,illetve már nagyon szeretnénk összeköltözni a párommal... Szóval elmegyek bioszra akkor és februárban újrafelvizek ápolónőnek Szegeden :) Még úgy is csak 5 év,amit támogatnak... Lehet egy két tárgyam el is fogadják,bár ezt én még nem tudom...
2017. jún. 13. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!