Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért akar annyi ember humán...

Miért akar annyi ember humán érdeklődéssel egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Mikor mindenki tudja hogy nem nagyon van értelme, olyan munkahelyre ahova el tudnak menni humán diplomával, felvennék őket anélkül is. Elvesztegetnek minimum három évet az életükből a semmiért, mikor tanulhatnának valami jó szakmát, amivel lenne munkájuk is.

Ezen az oldalon is naponta legalább 6-8 kérdés van humán szakokkal kapcsolatban.


2017. okt. 14. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Mert nem azzal foglalkoznak, mire van kereslet, hanem azzal, mit szeretnek. "Jól megy a töri és a földrajz. Milyen egyetemi szakot ajánlotok nekem?"
2017. okt. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos.Én megértem hogy nem lehet mindenki reál beállítottságú, de mindenhol azt lehet olvasni hogy humánnal semmire se megy az ember, és nem kellene a százezredik szociológust, kommunikációs szakembert vagy szabadbölcsészt kitanítani, mikor kereslet nincs rá. Ezzel csak patthelyzetet alakítanak ki.
2017. okt. 14. 16:29
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Mert humán érdeklődéssel pont ez a legjobb döntés. Hova menjen? Cukrásznak vagy cnc marónak??
2017. okt. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Mert ha valaki azt szereti? Miért akarják egyesek másoknak megszabni mit tegyenek? Őt a humán tudományok érdeklik és diplomát akar. Ez miért olyan hű de rossz egyeseknek?


Meg ezek a miért nem a keresett munkákat tanulják az emberek? Mert nem érdekli őket? Én elvégeztem az ELTE infot, csak azért, mert mindenki agyon copkodta, hogy jajj, ezt kell végezni, mert ezek a szakok érnek valamit. De mit érek vele? Oké, van egy diplomám, de nem dolgozom abban a munkakörben, mivel utálom. Inkább elmentem turista buszt vezetni. Mert az legalább érdekel és ez a fontos. 40 évet ledolgozni csak úgy lehet, hogy szereted amit csinálsz. Kényszerből esélyed sincs.


Egyébként meg a felsőfokú végzettség, mégha a világ legnagyobb büfészakja is többet ér egy szakmánál, mivel diploma nélkül nem lehetsz felsővezető. A szakmát meg a felsőoktatás közben/után is elvégezheted. De bármennyire is jó szakember vagy, nem léphetsz előre diploma nélkül.

2017. okt. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, miért szerinted egy szabadbölcsész vagy más humán diplomával bárki is felsővezető lesz?

Második: Miért is jó választás humán beállítottsággal a diploma? Három évig még feléli a szüli pénzét utána meg mehet munkanélkülire vagy tesco kasszába?

2017. okt. 14. 16:41
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Volt főnökömnek egy estin elvégzett valami kommunikációs bölcsész valamilye volt és 2 Budapesti fürdő vezetője volt egyszerre. Szóval, ja, simán lehetsz. Bár te, ilyen hozzáállással és tudással, sose leszel.
2017. okt. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

5: Félre vagy informálva.

Nem lesz belőlük munkanélküli, vagy Tesco-s vagy Mekis. Azért mert te nem tudod elképzelni, hogy mások jó helyen dolgoznak, még lehetséges.

2017. okt. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7es, kérlek mondj példát:-)
2017. okt. 14. 18:44
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
Miért ugat bele valaki mások dolgába ? Nekem van jogász, nyelvész, marketing, zenész diplomás ismerősöm is. Mind jól keres. Az egyik nyelvész fizetése mellett egy átlag mérnöké is elmehet a fenébe. Egyébként ő keleti nyelveken tolmácsol. A tanárok közül is sok humán végzettségű pl. töri és irodalom. Értelmes kultúrákban nem mondják, hogy ezekre nincs szükség.
2017. okt. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

Vannak olyan irodai, SSC munkák ahova kérnek diplomát, de kb mindegy milyen van. Az ilyen munkákhoz azért megéri elvégezni, mert 3 évig tanul valamit, ami azért érdekli is, majd egy viszonylag jól fizető állást kap, ahova diploma nélkül nem lenne esélye. De HR-est is ismerek, akit magyar alapszakos diplomával vettek fel, mert csak annyi elvárás volt, hogy diplomája legyen. Vannak olyan humán jellegű munkahelyek, ahova nem vesznek fel diploma nélkül. Ha nem is a szakmájában helyezkedik el több lehetősége van egy diplomával, mint nélküle.

Nem mellesleg a szakmák közül is inkább a reálosok érik meg, nem igazán van olyan szakma ami humán lenne és jelenleg nagy kereslet lenne rá.

2017. okt. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!