Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt törire hogy készüljek a...

Emelt törire hogy készüljek a 0-ról? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Emeltet kell tennem töriből,hogy felvegyenek,DE:

-sose voltam a csúcson töriből (de hajlandó vagyok rágyúrni)

-tavaly érettségiztem és a törim közép szinten 42% lett (egy szót nem tanultam rá)

-kb.5 hónapom van/lesz rá,hogy felkészüljek (sikerülhet? napi 2-3 órát tudnék rá tanulni)

-nem nagyon értem az összefüggéseket

A 80-90%-ot kellene elérnem. Mit tanácsoltok? Ti hogy készültetek rá? Veszek majd töri emeltes gyakorló könyveket,de úgy érzem ennyi nem elég. Már nem járok középsuliba,külön tanárhoz járni meg nincs pénzem. Hogy tudnám felfogni a lényeget,az összefüggéseket? Meg egyáltalán...megírni a 80-90%-ot! Olyat,hogy inkább válasszak mást v. szerezzek máshogy plusz pontot v. hasonlókat ne írjatok! Meg tudnám tanulni,mert akarat erőm az van,de nem tudom,hogy kezdjek hozzá,hogy már az elején tudjam az összefüggéseket.Most kezdtem el tanulni a könyv legelejétől...hát az újkőkornál tartok. Egyébként emelt szinten MINDENT kell tudni? Vagy melyek azok a részek,amiket kihagyhatok?


2010. máj. 30. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Az őskort pl rögtön kihagyhatod, felesleges. om.hu-n van részletes vizsgakövetelmény. Az összefüggéseket pedig nem fogod már az elején tudni, csak akkor, ha megtanulod. Értelmezve tanulj és ne magolj. Lásd benne a logikát. Ennyi. Sok sikert!
2010. máj. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Menj vissza esetleg a régi sulidba, és kérdezd meg, hogy bejárhatsz-e faktra:) Vagy keress vmi egyetemistát, az azért olcsóbb, mint egy rendes külön tanár.

Követelményrendszert meg találsz az OKM honlapján.

2010. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló ötlete nagyon jó, szerintem biztos megengedné a tanár, másrészről nem akarlak elkeseríteni, de én 88%-ot írtam középszinten tanulás nélkül, meg ez az akaraterő dolog olyan, hogy ha eddig nem volt, ezután se lesz...
2010. máj. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat,az utolsóval nem értek egyet....

az akarat erő igen is fejlesztehtő! Baromság,hogy akinek nincs annak ezután se lesz. Szerintem gondolkozz el ezen egy kicsit! Cél náélkül talán nincs akarat,de ha van célod (jelen esetben nálam a régész szakra bekerülés)sztem akarat erődnek is kell lennie.

2010. máj. 30. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!