Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztás előtt állok....

Pályaválasztás előtt állok. Milyen szakot válasszak?

Figyelt kérdés
A legjobban a humán tárgyak érdekelnek, az irodalom és a történelem. Tanár nem akarok lenni, de nem tudom, hogy mi mást kezdhetnék ezekkel. Szeretnék valami olyat tanulni aminek köze van az irodalomhoz vagy a törihez, de az is fontos, hogy a diploma után el tudjak helyezkedni. Az angol is elég jól megy, már megvan a középfokú nyelvvizsgám és az emelt szintű érettségim és most németből készülök nyelvvizsgát tenni. Sokan az anglisztika alapszakot ajánlották. Milyen lenne az elhelyezkedési lehetőségem egy ilyen diplomával? A műfordításra is gondoltam, de nem tudom, hogy ez manapság mennyire keresett. Örülnék ha tudnátok segíteni.
2008. okt. 24. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:
89%
Anglisztikával is inkább csak tanitani lehet, esetleg elmehetsz idegenvezetőnek. Angol nyelvvel kár műforditónak menned, hiszen már mindenki tud angolul, nem lesz rá kereslet. Ha németre ráfekszel, és esetleg megtanulsz mellé még egy Magyarországon kevésbé ismert nyelvet (orosz, francia) már lehetsz műforditó. Magyar töri vel elég sok helyre be lehet kerülni csak egy párat irok: jog, társadalom tudományi kar, vagy bölcsészkaron tanulhatsz filozófiát, esztétikát, de mehetsz pszichológiára is.
2008. okt. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
89%

Műfordítónak csak egy magyar alapszak elvégzése után mehetsz. Az anglisztika meg nem csak abból áll, hogy angolul tanulsz, hanem szépen tanulsz fonetikát, irodalmat, nyelvtan, történelmet, földrajzot, gazdaságot, stb. Mindent, ami az adott nyelvterülethez kötődik.

Viszont ha jó nyelvérzéked van, akkor mindenképp az javasolnám, hogy egy ritkább nyelvet kezdj el felsőoktatásban tanulni, mert mndjuk tolmácsként egy ilyennel sokra viheted.

2008. okt. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!