Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha irodalommal szeretnék...

Ha irodalommal szeretnék foglalkozni később, akkor magyar tanáron kívűl mi lehet belőlem?

Figyelt kérdés
2008. okt. 27. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Könyvtáros. Esetleg műfordító, bár az inkább nyelv. Vagy még dramaturg. Egyetemen is taníthatsz majd, persze akkor eleve egyetemre kell menned, nem főiskolára.
2008. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
azért gondold meg, hogy menne-e neked, ebben az egy mondatodban két helyesírási hiba is volt...
2008. okt. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A könyvtáros irodalommal nem foglalkozik. Ha foglalkozna, az csak hobbi lenne, mert maga a szak az információtudománnyal és tájékoztatással foglalkozik.

Ha érdekel az irodalom, mehetsz magyar szakra, lehet belőled irodalomtörténész, irodalomkritikus, lektor, könyvkiadó, ennél szerkesztő, műfordító, korrektor, író, forgatókönyvíró. Sok lehetőséged van.

2008. okt. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én könyvtáros vagyok, könyvtár szakon végeztem, és elég sokat foglalkozom irodalommal....
2008. okt. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!