Milyen tagozatra menjek gimnáziumba, ha ügyvéd szeretnék lenni? 14/L

Figyelt kérdés
Régi álmom, hogy ügyvéd legyek. De nem vagyok még biztos benne, mert rengeteget kell tanulni, és nem tudom, hogy el tudok-e majd helyezkedni. Német szakra szeretnék menni Gimnáziumba, az jó lenne a jogi egyetemre?
2010. jún. 10. 13:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert nem nyelvészeket keresnek.

Egy töri-magyar tagozattal sokkal többre mész, szóval valami humán tagozatra kéne menned és majd töri fakultációt fölvenni 11-12.-ben és emelt érettségit tenni belőle.

2010. jún. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A gáz az, hogy ahova szeretnék menni gimibe, nincs humán tagozat. Csak az a suli érdekelne, mert az van a legközelebb és más okokból is. Matematika, Biokémia, Angol, Német, Francia és normál tantervű tagozat van. Ezek közül gondolom egyik se felel akkor meg.
2010. jún. 10. 13:52
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Sima gimiből is bejuthatsz...

Inkább menj általánosra, ha úgyse vagy benne biztos. A jogászok amúgy sem tudnak elhelyezkedni, mert túlképzés van.

2010. jún. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem mehetsz német tagozatra. Én nem voltam se töri, se magyar takozatos, sőt faktos se, és nem csináltam emeltet egyikből sem, mégis felvettek tavaly. (nem fizetősre :D) Az már más tészta, hogy nem kedtem el, halasztok, mivel nincs értelme elvégezni azért, hogy a későbbiekben munkanélküli legyek, vagy gyárban dolgozzak.
2010. jún. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
A normál is tökéletes mert ott sem vonják majd el más tárgyak az energiádat és oda tudsz koncentrálni arra amire szükséged van.
2010. jún. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen-igen, tudom. Épp ezért vagyok bizonytalan. Nem tudom még milyen szakma érdekelne. Egészségügy nem érdekel, és egyébként is nemsokára úgyis lesz egy gyógyszerész a családban. Milyen jól kereső foglalkozások vannak még, amivel munkát is tudnék majd találni?
2010. jún. 10. 14:01
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát nekem még 5 évem van az egyetemig. Remélem akkor már lesz elég munkalehetőség.
2010. jún. 10. 14:03
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mehetsz németre. Legalább nyelvvizsgád lesz.

Ha tényleg ügyvéd akarsz majd lenni még 4 (5) év múlva is, akkor úgyis megcsinálod. Az egyik barátnőm szakközépből jutott be orvosira. Az iskola egy nulla volt, ahova járt, de nagyon akarta - és meg is csinálta. :)

2010. jún. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :) Hát majd meglátom mi lesz :D
2010. jún. 10. 14:19
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az meg jónagy tévhit, hogy a jogászok jól keresnek:D Egy kezdő jogász kap kb 70-80 ezret..
2010. jún. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!