Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen érzés tankötelesség...

Milyen érzés tankötelesség vége után kilépni az oktatásból? Mit csináltatok miután kiléptetek 16 évesen a suliból?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kérdésem azokhoz irányul, akik 16 évesen kiléptek a közoktatásból. Tudom, hogy a 16 éves korhatár nemrég lett bevezetve, de mivel én ebben vagyok és ez a legfrissebb ez érdekel. Szóval, hogy léptetek ki? Mit csinál(ta)tok utána? Kell valamit fizetni? Hogy vagytok ,,jogilag" bejelentve (pl.: munkanélküli, stb.)? Milyen érzés egyáltalán otthagyni a sulit? Mielőtt valaki szentbeszédet tartana hogy ne lépj ki, nem érsz el ezután semmit, stb., annak előre jelezném, hogy ne, nem tervezem a kilépést, csupán múltkor olvastam a tankötelezettségről és érdekelt, hogy van-e olyan aki élt azzal al ehetőséggel hogy16 évesen hagyja az egészet, és mihez kezdett utána magával, mik történtek körülötte.

2018. ápr. 3. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:
32%

valaki lófaszt se teremt

volt olyan osztálytáram aki otthagyta a sulit és elment melózni. Ha otthagyod a sulit akk az orvosi ellátást magadnak kell fizetned. A háziorvost is. Ha mindenképp ott akarod hagyni akk menj el dolgozni. Én lenézem azokat akik nem csinálnak semmit aztán ezekből lesz a kéregető csöves. Inkább dolgozzon még ha kevesebbért is mert hát ugyebár ez a képességeinek megfelelő munka , de legalább dolgozik amit tisztelek. Ja és az a srác cigány. Csak h tudjuk h ott is van olyan aki dolgozni akar. persze ez a ritkább

2018. ápr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy osztálytársamnak hivatalosan pár hónapja szüntették meg a tanulói jogviszonyát. Decemberben lett 18. Szintén cigány, eleve nem volt lángész, de nagyon hülye se. Vagy 70 igazolatlanja volt, több 200 órát hiányzott, állítólag szerelem szerint nem járt be, ha be is járt végig aludt. Nem tudom jelenleg csinál e valamit, de 8 általánossal sokra nem juthat. Egy másik osztálytársam levelezőre akar átmenni utolsó évre, mellette dolgozni akar, de nehéz dolga lesz szerintem. Ha a gyerekem ott akarná hagyni a sulit szerelem, vagy munka miatt akkor tuti ellenezném.
2018. ápr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!