Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz bejutni az ELTE-re?...

Nehéz bejutni az ELTE-re? Konkrétan érdekelnek azok a szakok, amelyekhez az alap a magyar, történelem és angol.

Figyelt kérdés
2008. nov. 1. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

ez sok mindentől függ,például milyen tanuló vagy,van-e nyelvvizsgád a pluszpontok miatt...

de gondolom bölcsészkarban gondolkozol,ha a magyar,töri,és angol érdekel,hát ott a legmagasabb a ponthatár,szóval szerintem nem egyszerű..

egyébként én is most vagyok végzős gimiben,és bölcsészkarra szeretnék menni,az ELTE-re is gondoltam,de nem sok esélyt jósolok neki,ahhoz szinte csoda kellene:)

de azért sok sikert Neked!:)

2008. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez tenyleg sok mindentol fugg. En tavaly erettsegiztem, de iden felvetelizek (1 evet kihagyok nyelvtanulas okan), ELTE bolcseszkarra (magyar szak). En nem felek tole, mert minden szukseges vizsgam es tobbletpontom megvan hozza. Szerintem nem nehez bejutni, ha kicsit is human gondolkodasu az ember. Hajra!
2008. nov. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát gondolom h a ponthatárok elég magasak , deháát elsösorban is a Zrinyire szeretnék bejutni és másodiknak kérdeztem rá a ELTE-re deháát .... konkrétan érdekelne a keleti kulturák vagy a japán nyelv vagy arab esetleg tibeti
2008. nov. 1. 20:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez tök jó,én is keleti nyelvek és kultúrákban gondolkozom:)

lehet,hogy egyszer még összefutunk:D

(első hozzászóló)

2008. nov. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jah jo lenne de sajnos még nincsen nyelv vizsgám szoval lehet , hogy az buktatna el és miwel szlovákiábol vagyok gözöm nincsen mikor tudnám megcsinálni , mert ugye nekem a suliba töri nem volt és választott tantárgynak beirattam az érettségire szoval most van mit tanulnom , és nem tudom elég e lenne azok a pontok amit öxe tudnák kotorni az érettségin . Hát még megnézem , hogy kb. mennyi is az az annyi ponthatárok esetében én utánna irom hogy van e lehetöségem rá :-D addig is űdv.
2008. nov. 2. 17:07
 6/8 A kérdező kommentje:
Na hátha jol értelmezem a min. pontszám az 160 pont . Hát ez még bele is férne :-D és te melyik nyelvre gondoltál? Szerinted melyiket keresik a legjobban??
2008. nov. 2. 17:14
 7/8 anonim ***** válasza:

engem a török vagy a görög nyelv érdekelne a legjobban,meg a japán is jó lehet,bár oda nagyon magas a ponthatár...:S

de addig is jó tanulást Neked!

szia:)

2008. nov. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Háát apám..nem kicsit nehéz.

Vegyük azt az esetet, hogy valaki már előre tudja, hogy ott melyik szakra megy és melyik az a kettő tárgy amiből számolják a pontokat. Esetemben töri és magyar. Tegyük fel, hogy mind a kettőből ötösöm van. Még az sem elég! Legalább az egyik ötös vizsgádnak emelt szintűnek kell lennie és akkor oké. Írom ezt azért, mert tavaly a szakon amit nézegettem /töri-régészet/ 433 volt a ponthatár, ha jól tudom! Két 5-ös érettségi, amiből az egyik emelt szintű: 440pont. Ha nem lett 5-ös vmelyik, akkor ügyeskedhetsz új érettségivel, nyelvvizsgával,...

2009. ápr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!