Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mennyire éri meg...

Szerintetek mennyire éri meg gyógyszerészetet tanulni?

Figyelt kérdés
Mik a lehetőségek egy gyógyszerész számára? Mennyire ismerik el a gyógyszerészeket? Nagyon nehéz az egyetem?

2018. okt. 3. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Jó lehetőségek vannak vele, a vegyiparban, gyógyszeriparban, vagy akár gyógyszertárban szoktak elhelyezkedni vele(úgy tudom ahhoz plusz vizsga kell)

Egy jó presztízsű diploma, viszont egyike a legnehezebb szakoknak.

2018. okt. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2018. okt. 4. 19:41
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolóval egyetértek. Nehézségét tekintve felér az orvosival, legfeljebb csak elenyésző mértékben “könnyebb”, de ezt úgy értem, hogy pl. kevesebbszer van este 8-ig óra meg ugye egy évvel kevesebb és 5 év után önálló gyógyszerész vagy (ettől függetlenül mehetsz gyógyszerészi rezidensképzésekre is, pl ha klinikai gyógyszerész akarsz lenni). Meg kell szenvedni, az biztos.

Az elismerés szempontjából, szerintem annak ellenére, hogy magas presztízse van (doktori fokozat jár diploma melle), a köztudatba még nem teljesen ivódott be, hogy mekkora tudás van a gyógyszerészek háta mögött. Ennélfogva a tisztelet is kevesebb, mint egy orvos felé.

Magánéletileg jobban megéri (anyagi szempontból és családalapítás szempontjaból is), mint orvosként dolgozni.

Lehetőségeket kiegészítve, ahogy az elején is írtam, vannak rezidensképzések gyógyszerészeknek is, de nem tudom az összeset most fejből, valamint még állatgyógyszertárban is el lehet helyezkedni. Patikát tekintve, meg nem csak alkalmazott lehetsz, hanem magánt is nyithatsz, vagy lehetsz patikavezető is akár.

2018. okt. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!