Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetne kideríteni,...

Hogyan lehetne kideríteni, honnan került hamis info a Felsőoktatási Információs Rendszerbe az "elhasznált féléveimről", ha nekem nincs ügyfélkapum?

Figyelt kérdés

Végeztem egy 8 féléves főiskolát a múlt században. Utána jártam egy önköltséges képzésre szinúgy 8 félévet. Beszéltem az ottani tanulmányi osztályvezetővel, és ő azt mondta, hogy ők nem jelentettek semmit a FIR-be és hogy az amúgy sem számít bele. Ahol most szeptemberben kezdtem, azok hirtelen 275 ezer forintot követelnek, azon címen, hogy kimerítettem az államilag támogatott féléveimet....

Hogyan lehetne kideríteni, mi áll benne, ha nem nincs ügyfélkapum.... pl hozzátartozó, akinek van, az megnézheti ezt ?



2018. okt. 21. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Írj nekik vissza, hogy nem igaz, még van 4 féléved.
2018. okt. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Írtam 2 levelet, telefonáltam párszor kedd óta nekik, semmi eredmény eddig.

Itt ( [link] ezt írják:

+Amennyiben a betekintő felületen látható adatokban hibát vagy hiányosságot tapasztal a hallgató, akkor elsősorban az érintett felsőoktatási intézmény tanulmányi osztályát kell megkeresni, mivel a hibát vagy a hiányosságot ott tudják javítani. Az intézmény által korrigált adatok újraküldése és beépülése után a FIR algoritmus ismét elvégzi a számításokat, és ezt követően már a korrekciónak megfelelő adatok láthatóak majd a felületen."

2018. okt. 21. 22:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Csinálj ügyfélkaput! Úgyis kellene fog még a jövőben és eléggé megkönnyíti az ügyintézést is, ha valamilyen hivatalos ügyed van.
2018. okt. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs ugyfelkapum, es NEM akarok. Más megoldás? Addig nem lesz ugyfelkapum, mig nem kötelező.
2018. okt. 22. 00:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A FIR elektronikus rendszer, nem tudod róla ügyfélkapu nélkül lekérdezni az adatokat.


[link]

[link]


Látatlanban annyit tudsz tenni, hogy egyetemen bemész a TO-ra és megkéred rá az ügyintézőt, hogy küldjék újra az adataidat, hátha csak elírás történt. Ha így sem jó, akkor próbálkozhatsz a tamido@oh.gov.hu-val, de konkrétumok nélkül valószínűleg el fognak zavarni, ezért kellene ügyfélkaput csinálni és a saját életedet megkönnyíteni vele!

2018. okt. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem kötelező Ügyfélkaput csinálni, de most épp kapóra jönne neked, ezzel szemben csak toporzékolsz, hogy márpedig nem csinálsz.
2018. okt. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Toporzékolok ??!! :-))))))))

Valószínűleg nem is volt hamis info a FIR-ben, hanem egyszerű pénzbegyűjtés volt, hogy át akartak tenni önköltségesre hirtelen. Hátha bedőlök a trükknek

Aztán megnézték, hogy valójában mi van a FIR-ben (Az ügyintéző egy elszólásából következtetek.)és visszatettek az államira ma.

2018. okt. 24. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!