Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha kitűnő tanuló vagyok és a...

Ha kitűnő tanuló vagyok és a közgazdaság érdekel akkor gimibe vagy szakgimibe menjek?

Figyelt kérdés
Ott van Győrben a Baross. Vagy egy gimi pl: Kazinczy,Révai,Krúdy. Az fontos hogy németes lennék mivel Ausztriában szeretnék dolgozni. Mindenképpen szeretnék egyetemre menni Bécsbe.

2018. nov. 18. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha van a környékeden valamelyik iskolában német nyelvi tagozat az érné meg a leginkább , mert így már gimi alatt tanulnál németül tárgyakat. Ha ez nincs akkor közgáz, mert legalább valamennyi német szaknyelvet tanítanak közben.
2018. nov. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minél erősebb gimibe menj és német tagozatra ha van olyan. A bécsi WU-ra nem nehéz a felvételi, de németül tudni kell hozzá rendesen.
2018. nov. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem közgázhoz gimiben is valamennyire fel tudnak készíteni, és talán a nyelvoktatás is jobb gimikben.


Én kazinczys vagyok, engem is a közgáz érdekel, és matek-töri alapom szerintem meglesz hozzá. 9.-ben kezdtem németet tanulni, de szerintem nem elég ahhoz, hogy németül tanuljak egyetemen. Nálunk van egy nyelvi előkészítős év, arra is lehet jelentkezni, ott 1 évig rengeteg angol és német órád van, néhány infó, magyar, töri, matek, de tényleg nagyon kevés. Szóval nem tudom hogy állsz németből, mert ha már jó szinten vagy, akkor szerintem nem érdemes 1 évet kihagyni fontos tantárgyakból, hogy a nyelveket tanuld csak. Őszintén szólva nálunk inkább tanárfüggő, hogy mennyire tanulsz meg németül: én egy kedves tanárt kaptam, jól eltelnek az órák, nekem megy is valamennyire, csak sokan az osztályból, akiket nem érdekel a német, kicsit lelassítják a haladást. De van olyan tanár is, akinél 2 év alatt megtanulsz felsőfokon németül :D


Többi suliról nem tudok nyilatkozni, de ha valami konkrét még érdekel, Kazinczyról szívesen elmondom.

2018. nov. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Egy jó gimit válassz mindenképp, ott pedig matekot és nyelveket (angolt vagy németet) tanulj emelt szinten.


A közgazdasági szakgimi talán ad valamennyi alapvető gazdasági tudást, de azt úgyis megkapod egyetemen minőségibb formában és magasabb szinten, a matematikai alapok viszont nagyon fontosak a közgazdasági szakoknál, és ezt nehezebb is lenne bepótolni, mint a gazdasági ismeretek hiányát. Azokat alapszinten simán összeszedheted úgy is, ha gyakran olvasol gazdasági témájú újságcikkeket, könyveket.


Ami a nyelveket illeti, világszinten az üzleti élet és a gazdasági szakirodalom nyelve az angol, szóval ha német nyelvterületen képzeled el a jövődet, az angolt akkor se hanyagold el, szükséged lesz rá.

2018. nov. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy az Péter?
2018. dec. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ide írhatod a válaszod:
2018. dec. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Szakgimi. A sima gimi azoknak való, akik nem tudják, hogy mi érdekli őket.
2019. jan. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Korábban is úgy gondoltam, hogy szakgimibe megyek és úgy is lesz.
2019. jan. 4. 22:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire határozott elképzelésed van, akkor szakgimi. Jó lenne, ha találnál egy olyat, ahol kéttannyelvű az oktatás. Angolos közgázos szakgimit tudok, németet sajnos nem.
2019. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!