Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok tanulási módszereket...

Onmyway kérdése:

Tudnátok tanulási módszereket javasolni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nem rendesen maradnak meg a dolgok a fejemben, megtanulom az adott anyagot és kettő három hét alatt a nagyja kimegy a fejemből.

Lassan (még egy év) és érettségi, a most tanult dolgokat nem szeretném előlről kezdeni akkor. Kérlek csak normális, hasznos dolgokat említsetek, nektek mi a módszeretek, mit ajánlanátok?



2019. máj. 15. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Én pl a torit elölről tanultam

És nyilván amit nemrég vettünk, az kb megvolt, de az ókori Athén, na az nem igazán 😬


Eddig hogy tanultál?

2019. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem bejött az, hogy egy adott ideig tanulok, majd egy adott ideig szünetet tartok és ezt így ismételgetem (azt hiszem ezt pomodoro módszernek hívják, keress rá nyugodtan). A két idő arányát a mentális állapotomtól és a tantárgytól/tananyagtól függően változtatom. Vagy ha a tananyag olyan néha azt csinálom, hogy kijelölök mondjuk 2 fejezetet és azt megtanulom, aztán szünet, majd újra.


ha nincsen órai jegyzetem vagy az használhatatlan, ki szoktam írni a tankönyvben írtakat egy külön lapra, de úgy, hogy csak a fontos részeket, magyarázatokat, a számomra felesleges dolgokat nem. Ezt néha felturbózom azzal, hogy az órai jegyzetet és a tankönyvet is kombinálom és így minden infó meg lesz egy helyen. Az ilyen külön jegyzeteimet pedig ki lehet díszíteni ábrákkal, rajzokkal is.


A matek vagy kémia számolásokat pedig sokat kell gyakorolni.


Ne hidd, hogy nem kell majd ismételned érettségi előtt. De ne úgy képzeld el, hogy akkor be kell majd magolnod 4 bazi vastag könyvet. Lehet venni ilyen érettségi összefoglaló könyveket, amikben tényleg csak annyi van, amennyi kell. Azt olvasd el, azokat a fontosabb eseményeket amikről tudod, hogy alig emlékszel rájuk vagy az összefoglaló alapján nem látod át az összefüggéseit nézd meg az órai jegyzetedből. És a zanza tv is hasznos. Ha a 4 év alatt rendesen figyeltél töri órákon simán meg lesz minimum a 3as, de inkább a 4es érettségin, ha pedig ezeket a fontosabb témákat egyszer-kétszer átnézed bőven 5ös lesz.

2019. máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, az utolsó bekezdés főleg töriről szól, de nagyjából minden tárgyra ráhúzható
2019. máj. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!