Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hadi és biztonságtechnikai...

Hadi és biztonságtechnikai szakra mehetnek nők is vagy csak férfiak?

Figyelt kérdés
Érdekel a légiirányító foglalkozás. És azt olvastam hogy ahhoz hadi és biztonságtechnikai szakra kell menni és utána szakosodni légi közlekedési szakirányban. És nem tudom hogy ezzel a végzettséggel majd el lehet-e helyezkedni. Mehetnek-e nők egyáltalán erre a szakra. Kérlek segítsetek, informáljatok róla.
2008. nov. 12. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én a Bánkira járok "Had és BT" szakra, de ha légi irányító szeretnék lenni, akkor én biztos a közlekedésmérnöknek néznk elsősorban utána.

Had és biztonságtechnika szakon természetesen vannak lányok. A Zrínyin viszont indul ez a szak polgári és katonai formában is, ott már kérdéses a katonai szakon.

2008. nov. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A biztonságtechnika szakra természetesen nők is mehetnek.Ha megszerzed a megfelelő képesítést,az állás biztos és jól fizető,persze nem is egyszerű.De ahhoz,hogy légiirányító lehess,nem kell egyetemi végzettség,hanem elég egy tanfolyam,amiről mindent megtalálsz ezen az oldalon: [link]

Amint láthatod,bekerülni nagyon nehéz,a felvételi több fokozatból áll,(persze gondolom,ha egyetemre jelentkezel,ott is át kell esned hasonlón,ha nem is az elején,akkor a szakosodás alatt)nagyon jó angol nyelvtudás szükséges(ők közép "C"-t írnak,de szerintem ennek szinten tartottnak kell lennie),mert a tesztek egy része is angolul van,valamint fontos a reakcióidő,a problémamegoldó képesség,stresszhelyzet kezelése,térlátás,rövidtávú memória,kisebb matematikai feladatok,hány dologra tudsz egyszerre odafigyelni-persze mindezt gyorsan,időre kell teljesíteni.Valamint pszichológia teszteken,elbeszélgetéseken is meg kell felelni,és egy egészségügyi állpotfelmérésen.Szóval ha mindez megvan és bejutottál,akk 2 év alatt elsajátíthatod a szakmát.Ha jól tudom,a felvételire csak egyszer lehet jelentkezni,és aztán többé nem.Ha rátermettnek érzed magad és úgy gondolod,hogy nem jelent megterhelést számodra évek múltán sem csak akkor jelentkezz.Maga a munka is szerintem elég nehéznek és megterhelőnek tűnik,és azt hiszem 12órás a munkaidő,persze hagynak elég időt a felfrissülésre is.Remélem jók az info-im és segíthettem:))Sok sikert!(ha gondolod,e-mailezhetünk,mert engem is érdekel ez az állás,jelenleg egyetemista vagyok)

2009. jan. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!