Milyen egyetemet, szakot érdemes választanom, ha környezetvédelemmel szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés

Még van egy évem gimnáziumban.

Nem Magyarországon élek, viszont oda szeretnék egyetemre menni. Erre megvan a lehetőségem, nem is ez a kérdés, hanem igazából nem nagyon vagyok képben a magyarországi egyetemekkel. Valamilyen környezetvédelemmel kapcsolatos budapesti egyetemet választanék, honnan tudnék ez ügyben informálódni?



2019. jún. 21. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Felvi.hu
2019. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Van környezetmérnöki szak, de nem tudom milyen a képzés vagy az elhelyezdekés vele

2019. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A képzés egyetemenkent más, van ahol inkább a földdel, máshol inkább a vízzel stb foglalkoznak.


Az elhelyezkedes vele nagyon nehéz, több környezetmernokkel is beszéltem, akik szakmát váltottak. Ez a szak önmagában nem sokat masoddiplomaként, vagy piackeoesebb alapkepzesre ajánlott elvegezni a környezetmernok Msc-t. (pl egy villamosmérnöki vagy vegyeszmernok BSc-re)

2019. jún. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék alkalmazottként dolgozni sehol sem (hosszú távon), azért mennék ilyen egyetemre, mert ez érdekel, környezetvédelemmel kapcsolatos vállalkozást szeretnék, ehhez gondolom hasznos ha az ember fel tud mutatni egy diplomát is...
2019. jún. 21. 13:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát én a környezetvédelemben nem látok vállalkozói jövőt, de te tudod.
2019. jún. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tetszőleges közgazdasági vagy földrajzos (pl. földtudományi) szak után regionális és környezeti gazdaságtan. Ez nem műszaki, hanem közgazdasági szak.
2019. jún. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Villamos Gépész Épitész Gazdasági diplomák stb. Más diplomákkal nagyon nagy eséllyel soha nem fogsz olyan pozicioba kerülni ahol a döntéseiddel védheted a környezetett.
2019. aug. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!