Érdemes leérettségiznem?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek szakközépben 10.es és megfordult a fejemben, hogy le szeretnék érettségizni a szakma mellé. Idén 4,7-es bizonyítványom van, magyarból, matekból, töriből, németből, természetismeretből ötös lettem, csak a szakmai tantárgyakból 3 db négyes lett. A szüleim is azt szeretnék, hogy érettségizzek le a szakma mellé, de nagyon parázok attól, hogy nehéz lesz és az egészet elcseszem..

Anya még azt is szeretné, ha egyetemre menjek, de én még ezen a téren bizonytalan vagyok az érettségi miatt: ha rosszul sikerül, akkor nem lesz belőle semmi. Ha egyszer az egyetemre eljutok, akkor pedagógus szeretnék lenni. Ha nem fogok eljutni a fősulira, akkor nem tudom.. De az érettségitől már most félek, pedig 4 év múlva lesz csak.

A tanárok is azt szeretnék, hogy érettségizzek le, mert sokkal jobban teljesítek a többiekhez képest.



2019. júl. 3. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

"akkor pedagógus szeretnék lenni"

A pedagógus nem csak tanít, hanem nevel is.

Hogyan nevelnéd diákjaidat a minél több tudás megszerzésére, ha magad ilyen ("Érdemes leérettségiznem?") kérdést teszel fel.

Azt, hogy butának maradni alkotmányos állampolgári jog, tudnák!tudják a te pedagógiád nélkül is.

2019. júl. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp érdemes leérettségizned. Nem olyan nehéz, ha becsületesen készülsz, simán elérhetsz jó eredményeket. Azt hozzátenném, hogy te már abban a rendszerben fogsz felvételizni egyetemre (ha addig még meglesz ez a szándékod) amikor kelleni fog 1 emelt érettségi és egy B2s nyelvvizsga, ezeket is teljesíteni kell hogy felvegyenek.
2019. júl. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érettségizz le. Nincs azzal semmi baj hogy szakmát tanulsz, sőt! A mai világban egy jó szakemberre nagy szükség van. Ha megvan a szakmád az nagyszerű. Emellé legyen érettségid is, hiszen az mégis egy magasabb fokú papír - akármennyire is többet érsz a szakmáddal, mintha csak egy érettségid lenne szakma nélkül.


Írtad a jegyeid: ha valóban ilyen jók, akkor hidd el, az érettségi sem lesz nehéz. Alapból túl van hajszolva ez a téma, de közben fele annyira sem nehéz mint amilyennek beállítják. Ha netán meggondolod magad az egyetemmel kapcsolatban, akkor legalább add meg neki az esélyt az érettségivel, hiszen az mindenképp követelmény.

2019. júl. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Érettségizz!


Az egy hatalmas plusz, ami ki tudja, mikor jön jól az életben:) Másrészt pedig nem baj, hogy sikerül, pénzért ugyan, de lehet javító érettségit tenni később, ha valamelyik tárggyal nagyon nem vagy megelégedve.


Másrészt ha továbbra is ilyen jól tanulsz, simán bekerülsz egyetemre! A tanítónői szakon pl eleve alacsony a ponthatár, ha középiskolai tanár szeretnél lenni, ott se olyan magas.


A lényeg, hogy menj előre, csináld a dolgokat, és ne aggódj azon, hogy elrontod. Még mindig újra lehet csinálni. Nagyon nagyon sok ember van, akinek nem sikerül elsőre az érettségi/egyetem, a lényeg, hogy nem adják fel, hanem újrapróbálják.


És 4.7-es átlaggal (ötös matekkal) MEGVANNAK A KÉPESSÉGEID HOZZÁ!

2019. júl. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok, az első mondatból kimaradt egy nem:

Nem baj, ha nem sikerül

2019. júl. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Középiskolában lettem ötös tanuló, általánosban erős hármas voltam 3,4-3,7 közötti átlaggal. A 8. osztályt 3,7-es eredménnyel végeztem. A matek, töri, német, magyar hármas lett, a földrajz és a biológia (a kedvenc tantárgyaim) ötös és azon a szakon is gondolkodtam egyetemnél.

Idén szerintem azért teljesítettem ilyen jól, mert ismételtünk, sokkal jobban elmagyaráztak a tananyagot, és a ponthatárok is változtak: nem 50%-tól van kettes, hanem 35%-tól például.

Ha nem jön össze az egyetem, akkor nem tudom, hogy hol helyezkedjek el.



Egyébként nem "tanárnő", hanem "tanár úr" szeretnék lenni. :D

2019. júl. 3. 16:42
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg persze felfelé kerekítenek osztályozásban is: 4,5-től ötöst adnak, 3,6-tól négyest. Általánosban 4,2-re nem adták meg a négyest.
2019. júl. 3. 16:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érettségizz le! Nem tudhatod, esetleg mit tervezek 20 év múlva.

44 évesen kezdtem el az egyetemet. Ismerek olyat, aki most felnőtt fejjel menne egyetemre, de nincs érettségije, így most, 38 évesen először le kell érettségiznie.

2019. júl. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első, azért nem kell úgy beszélni, mintha egy érettségizett ember nem lehetne baromi buta, a szakmunkás viszont automatikusan az lenne. Fájdalmasan sötét iskolatársaim is levizsgáztak.

Kérdezőnek: mindenképp érettségizz le, mert egyrészt sok munkahelyen kérik a bizit, másrészt ha vannak akár csak kósza gondolatataid is a továbbtanulásról, akkor ahhoz is kelleni fog, teremtsd meg rá a lehetőséget már most. Ha nem is azonnal mész egyetemre, akkor is vizsgázz le normál időben, mert hidd el, hogy 10-20, de akár csak 5 évvel a suli befejezése után sokkal nehezebb lesz rávenni magad a tanulásra.

2019. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!