Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki a boltban véletlenül...

Ha valaki a boltban véletlenül lever valamit, mert mondjuk olyan zsúfoltan van minden, és az összetörik, ki kell fizetnie minden esetben?

Figyelt kérdés
2008. nov. 14. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Hát, hogy is mondjam, illik felajánlania..
2008. nov. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

-.-


És ha nem ajánlja fel mert előbb ráordítanak hogy ha nem fizet kihívjá a zsarukat? mielőtt még észbe kapna.

2008. nov. 14. 20:24
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Én egyszer egy bnőmmel voltam a fehérvári baumaxba és levert egy 2 vagy 3 ezer forintos szép gyertyát és összetört,pénz viszont nem volt nálunk,de odament az egyik eladóhoz,és mondta,hogy ez meg az történt.Erre aztmondták,hogy nincs semmi baj,ilyen mindenkivel előfordul,csak kerüljük a szilánkokat,mert beleléphetünk.Ehemm..

/pici cutte/

2008. nov. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Dehogy kell kifizetni! Sokszor olyan veszelyesen tesznek egymas-hegyere hatara mindent, hogy csoda ha nem esnek le a dolgok!

Nem kell kifizetni, a boltnak kell ugy pakolni, hogy ne lehessen leverni!

2008. nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
nem kell fizetni és felajánlani sem, tényleg bárkivel előfordulhat és ha kihívja a rendőröket,akkor sem kell kifizetnie
2008. nov. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát akkor szívtunk :S nekünk fizetnünk kellett 2000 ft-ot
2008. nov. 14. 23:33
 7/9 anonim válasza:
83%
Velem már előfordult, hogy a Tescoban levertem egy bögrét. Igaz, nem volt értékes, de szólta, a vevőszolgálatosnak, s azt mondta, hogy nem kell kifizetni, ez belefér a Tesco költségvetésébe. :)
2008. nov. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Elvileg a rongálásnak van gondatlan alakzata is, így eljárás esetén akár ki is fizettethetik. Azonban amíg nincs 20.000 Ft az elkövetési értékhatár, addig hívhat rendőrt, nincs intézkedési joga, mert csak szabálysértés, amely a helyi jegyzőre fog tartozni.


Véleményem szerint ha a bolt nem tartotta be az előírt tárolási szabályokat, akkor a terméket nem kell megfizetni, az a bolt felelőtlensége volt. Azonban, ha a bolt betartotta az előírásokat, akkor a termék ára megfizettethető. (De lásd a fenti példákat, sok helyen eltekintenek ettől a gyakorlattól.)

Arról nem is beszélve, hogy hány bolt tartja be a szabványos tárolás előírásait :) Lehet, hogy emiatt nem igazán "akadékoskodnak." :)

2008. nov. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Hát én edig egyszer veretm le vmit úgy hogy össze is tört és odaadták ajándékba:D

Meg a múltkor rosszul raktam vissza egy parfümöt aminek oylan idióta üvege volt hogy az eleje teljesen domború és elég kicsi volt az alján a lapos felüelet amin végülis támaszkodott és szabályosan legördült a pocról (am max mara parfüm volt -.-) szerencsére nem tört össze de nagyon ciki volt még akkor is ha szetm a parfümgyártó hibája hogy yilan lehetetlen üveget tervez... ezt scak azért írtam le mert iylen is van...

2008. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!