Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg megalázóbbnak számít...

Tényleg megalázóbbnak számít egy kajafutárnál néhány tíz forint borravalót hagyni mintha semmit sem adtam volna?

Figyelt kérdés
én úgy fizettem eddig hogy egy időben egyáltalán nem borravalóztam, aztán a 30-40-70 forintos végű értékeket pl. egy pizzánál a következő százasig kerekítettem. valakitől nemrég megkaptam hogy ilyet ne csináljak mert megalázó(?) ti mit gondoltok? lehet csak nézőpont kérdése, de én a kicsinek is örülnék, eldobott ötforintost felveszem mert ha pont annyi hiányzik valamihez...
2020. márc. 10. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Hát, én minmum 100, max. 200-at adok, szóval ha 1670, akkor 1800-at adok és nem 1700-at, valóban kicsit fura 30 ft borravalót adni, mert abból se bort, se mást nem lehet venni olyan kevés.
2020. márc. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A borravaló ajándék. Ajándék lónak ne nézd a fogát.
2020. márc. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy a világon semmi gond nincs azzal, ha nem adsz borravalót, a te döntésed. Ha viszont úgy döntesz hogy adsz, akkor adj valami értékelhető összeget. Az ilyen 20-30 forint szerintem is kínos.
2020. márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A borravaló az adományozó döntése. És ebbe a kapó fél nem szólhat bele. Érzése lehet tőle, ez azonban az ő problémája. AZ teljesen nyilvánvaló, hogy ilyesmit plusz szolgáltatásért teszek, hiszen az eredeti fizetve vagyon. Ha ezt szóvá teszik, a továbbiakban maradok az eredetileg megállapodott szerződésnél (fizetem a tarifát).

A borravaló ott divat, ahol a szolgáltatás és ára között torz, mesterséges értékarány van. Másutt ez fel sem merül.

2020. márc. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Voltam egy darabig postás. Több módja van annak, ahogy valaki kis borravalót adhat, ettől függően válaszoltam.


Van aki, csak azért ad, hogy ne kelljen visszaadni, ilyenkor 20 - 30 forintokat nyer az ember. Ezzel alapból nincs gond, de tud kicsit megalázó lenni, bizonyos esetekben. Van akin látszik, hogy írtózik a gondolatától is, hogy borravalót adjon, de ad, mert a visszajáróval macerálni még annyira sem akar, és ilyenkor szoktak olyan képet vágni, hogy "szerencséd van, hogy nem akarok bszakodni a visszajáróval, itt van nesze 30 forint, vidd". Ez elég megalázó volt, mert ilyenkor inkább ne adjon, de ne viselkedjen úgy, mint aki hatalmas áldozatot hozott a 30 forintjával és nekem meg kéne megalázkodnom előtte, mert hogy ő mekkora mártír ettől. Iyenkor nem szóltam semmit, csak szépen csendben (meg komótosan) elintéztem az adminisztrációt és elköszöntem.


Van aki nem akar visszajárózni és csak azért ad, de látszik rajta, hogy nem sajnálja azt a 30 forintot sem. Ezzel nem volt gondom. Ilyenkor tudtuk jól, hogy mi a helyzet, mondtam nekik barátságosan, hogy értem, majd illedelmesen lebonyolítottuk a továbbiakat.


Volt olyan, aki úgy adott harminc forintot, hogy látszott rajta, hogy komolyan gondolja és szívből adja. Ilyenkor megköszöntem szépen, talán még jobban meg is becsültem, mint másét és folytattam a munkát.


Tehát lényeg ami lényeg, sokféleképpen lehet 30 forint borravalót adni.


Ha valaki már 300 felett adott, azt megköszöntem, 500 és 1000 között volt az átlagos borravaló. Ennél magasabbat megbecsültem.

2020. márc. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem akkor elfogadható ez a 10-100 forint borravaló ha mondjuk 1.450-ba vagy mondjuk 1.990 forintba kerül és ilyenkor nem borravalót adsz, hanem nem akarsz szórakozni az apróbal.


Azaz oda adod a 2 ezert és elköszönsz, mert nem akarod, hogy ott elkezdjen túrkálni a pénztárcájában 30-40 forintért, mert neked sem kell az az apró.


Szóval ez szerintem nem borravaló, csak megkönnyíted a munkáját hogy hamarabb tovább mehet és a saját életedet, hogy nem kell az apóval foglalkoznod.



Viszont az elég gáz ha valaki mondjuk 1350 forintért rendel és azt mondja, hogy 1.400ból kérek.


50 forint az 3 perc dolgozás 1.000 forintos órabérnél, amiből 1 percet elparazol, hogy kikeresi az aprót a péntárcájából.


Szóval ez ténylegesen sértő "borravaló".


Inkább ne adj semmit sem, vagy ha akarsz akkor 500as és 1000re kerekítsd. Úgy amúgy nem is történhet meg nagyon hogy 300 forintnál több borravalót adsz.

2020. ápr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!