Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kéne gondolnom Magyarorszá...

Mit kéne gondolnom Magyarországról? PLS! 15/L

Figyelt kérdés

Heló! 15 éves dunántúli gimnazista lány vagyok. Szeretem a Balatont, büszke vagyok a történelmünkre és a sok magyar tudósra, akik rengeteg új hasznos találmányt adtak a világnak és még hosszan tudnám sorolni, hogy miért vagyok büszke az országomra...

DE nem szeretek itt lenni. Részben itt van ez a büszkeség, hogy magyar vagyok, részben utálom, hogy ömlik a politika mindenhonnan, hogy az emberekből hiányzik az empátia, utálom, hogy folyton egymást mocskolják a politikusok a tévében és utálom az árpádsávos vadállatokat is, hogy hónapról hónapra élünk...Utálom, hogy mindig csak azt hallani, hogy milyen szar itt és tul.képpen ez az igazság. Persze ennyi idősen nem tudok túl sok minden erről, de érzem és látom, hiszen belémsulykolják, hogy gyakorlatilag semmi sincs itt rendben.

Néha segítenék rajta(akárhogy), néha utálom, néha elhúznék innen...:S

Fogalmam sincs, hogy mégis mit gondoljak a 'hazámról' és elegem van abból, hogy Szózat így, itt születtél úgy, meg hogy ez a hazád és stb. Ettől csak még jobban összezavarodom és legfeljebb bűntudatom lesz.

Ha kimegyek, valószínűleg Angliába megyek vagy Belgiumba.

Légyszi, mondjátok meg, hogy miért maradjak, vagy hogy miért ne? Lehetséges, hogy 'rendbejön' az ország, mire felnövök?

Kérlek titeket, hogy tartalmas és érdemleges válaszokat adjatok! :)

[Az időn ne akadjatok ki, most értünk vissza a nagymamáméktól és nem voltam álmos. ;)]


2010. júl. 28. 00:51
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Úgysem mások döntik el, hogy mit érezz.
2010. júl. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Én ugyanígy vagyok,nem vagy egyedül.
2010. júl. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

"Utálom, hogy mindig csak azt hallani, hogy milyen szar itt"


Akkor ne hallgasd azokat, akik állandóan köpködik Magyarországot.


"és tul.képpen ez az igazság."


Igen? Ez az igazság? Éltél már legalább 3-4 másik országban egyenként legalább 2-3 évet, hogy legyen összehasonlítási alapod? :))))


Nem. Divatos affektálás, amit nyomatsz. Eltanultad másoktól, hogy menő dolog leszólni Magyarországot, mert akkor ezzel a hülye magyarok fölé emelkedsz (képzeletben), már félig előkelő idegen vagy, és az olyan hű de menő érzés. "Ti csak poshadjatok itt meg nélkülem, én már nem ide tartozom, én jobb fej vagyok", ez ennek az affektálásnak a lényege.


"belémsulykolják, hogy gyakorlatilag semmi sincs itt rendben."


Érdekes, hogy félig mintha még felismernéd, hogy lelkisérült hisztigépek által sulykolt szövegeknek kezdesz bedőlni, de azért már lelkesen bedőlsz nekik.


"Ha kimegyek, valószínűleg Angliába megyek vagy Belgiumba."


Muhahaha, Belgium :)))) Érnek majd meglepetések. Anglia tényleg sympa hely több szempontból, bár az se a tejjel-mézzel folyó meseország, aminek a sok Londonban pincérkedő emigráns lefesti.


"Lehetséges, hogy 'rendbejön' az ország, mire felnövök?"


Nem. Az "elvágyódók" mindig el fognak vágyódni. Franciaországban is vannak százezrek, akik azon sírnak, hogy Franciao. nem jó hely, mert csakis az USA jó hely. Németek is azon sírnak, hogy márpedig csakis Anglia és Franciao. jó hely, mert Németo. egy pöcegödör. És így tovább. Minden ország tele van ilyen affektáló sznobokkal, még az USA is (ott általában politikai okai vannak az elvágyódásnak).


Végül, van az emberek 95%-a, akik nem vágyódnak el, én pl. teljesen elégedett vagyok, ez egy korrekt, jól működő ország (bár őszintén szólva a nyarak itt túl melegek, szóval az éghajlattal nem vagyok kibékülve). Nem tudok segíteni, mert aki egyszer a fejébe vette, hogy Magyarországot utálni kell, mert az hű de menő, azt nem lehet meggyőzni az ellenkezőjéről. Az vándoroljon ki minél előbb, hogy ne rontsa az itt maradók hangulatát a hisztijével.

2010. júl. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 ameoland válasza:
43%

Hiába sulykolnak beléd bizonyos dolgokat,te attól még lehetsz egy önálló döntésekre képes ember,aki saját életét abba a mederbe tereli,ami számára a legfontosabbnak vélt.

Tudod,a nagymamám igazán rengeteget tud beszélni a politikáról,de olyan ember,akinél ha eltekintesz a politikai kicsapongásaitól,egy pótolhatatlan ember.Ezzel azt akarom kifejezni, hogy mindenkinek megvan a joga arra,hogy odafigyeljen,ne figyeljen,vagy csak végighallgatja a másik mondanivalóját.

Hm,semmi sincs itt rendben?Járulj egyéni öletekkel az ország fellendüléséért.

Még valami.:ha mindenki úgy gondolkozna, mint te,hogy nem bír ezzel a teherrel,így a könnyebb utat választva,ebbe az esetbe új hazában új életet kíván kezdeni,akkor nem lenne haza,amibe visszatérhetne.


Szerintem érdekes dolog foglalkoztat téged,ami kevés gyereket manapság.Engem is érdekelnek hasonlók.Ha gondolod,írj nyugodtan egy privátot.


16/F

2010. júl. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

En mar elhagytam az orszagot - sok-sok evvel ezelott - tehat nem tudom, most milyen Magyarorszag. (Tudom, egy hazajat elhagyo ne ugasson bele semmibe.)

De azt tudnod kell, hogy Angliaban es az EU-orszagokban mindenhol orok eletedben csak "bevandorlo" maradsz, akiket a tobbi bevandorlo elfogad es megert, mert hasonlo cipoben jarnak, mint te. De az "oslakosok" szemeben mindig csak idegen maradsz.

Valassz olyan orszagot, ahol mindenki bevandorlo. Ausztralia es tarsai. Ott konnyebb (lehet) ebbol a szempontbol az eleted, munka szempontjabol mindenhol dolgozni kell, es annal jobb az eleted, minel magasabb az iskolazottsagod (most ne a bolcsesz-szakra gondolj, vagy az Ecserin megvett diplomara, hanem valodi erteku tanulmanyokra). Nem csak Angliaban dolgozo pincerek velemenyere kell figyelni, es ne az o valasztasuk legyen a vonzo szamodra, hanem valami "magasabb" szint.

Mindenesetre donts jol, mert a te dontesed, a te valasztasod.

2010. júl. 28. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Hú de jó válaszok vannak itt. Az én véleményem az, hogy vannak Mo.-on is nagyon értelmes és változtatni tudó emberek, akik jó irányban tudják befolyásolni az országot. Sok jó dolog történhet még Magyarországon, de van egy olyan általános tendencia, amit figyelembe kell venned, hogy az egész világon minden romlik: erkölcs, politikai helyzet, társadalmi helyzet. Bulikultúra van, az emberek a problémákkal már nem bírnak szembenézni, ezért inkább a szórakoztatóipar lehetőségeivel élnek, ami sokszor nem vezet semmi jóra. Egy stabil, önálló, kiegyensúlyozott személyiségre kell szert tenni, tnaulni kell, hogy bárhol is vagy, ne a környezeted nyomjon le, hanem te attól függetlenül derűs, vidám, segítőkész és tenni tudó ember legyél/maradj. A szegényeken segíteni kell, nekik ki segíthetne kimászni a gödörből? Ha senki nem segít nekik, és csak önző módon megy és csinálja a saját dolgait, akkor a problémák felgyülemlenek,senki nem foglalkozik a másikkal és nincs összetartás, akkor széthullik minden.Tehát ezért kell közélettel foglalkozni. Az más,hogy kint tanulsz,ahol jobb az oktatási rendszer vagy ahogy írta az egyik válaszoló,magasabb szintű tevékenységet folytatsz,dolgozol, ez mind jó,mert vissza lehet jönni és segíteni,ami nagyon jó érzés. Nem kell lemondani Mo.-ról, csak vissza kell állítani a normális rendet, amihez minden egyes polgár hozzájárulhat akarata, elszántsága, szorgalma szerint.
2010. júl. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Sok itt a probléma,de a magyarok szeretnek mindent egy fokkal sötétebben lefesteni.Most divat mindent mocskolni és köpni ami magyar.(Azért itt sem minden rossz,sok tulajdonságra mondják,hogy magyar hülyeség,pedig azok emberi tulajdonságok.....)
2010. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha ennyire büszke lennél magyarságodra akkor nem gyűlölnéd "árpádsávos vadállatokat".Ha a nyilasokra gondolsz akkor az nem árpádsáv nézz utána.Ha meg a Jobbikra akkor nagyon el vagy tévedve.Montanába divat lett itt a magyargyűlölet én is tapasztaltam a suliba.Már az a ritka ha valaki velmeri venni a Magyarországos karkötőjét vagy (nagy)Magyarországos pólóját.Nézz utána a neten történelmünknek,kultúránknak de ne a Wikipédián.


Adok pár linket:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link] érdekes dolgok vannak a mindennapos magyargyűlöletről.


15/f

2010. júl. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Az erőszak nem megoldás! Ők márpedig erőszakosak.
2010. júl. 31. 16:25
 10/10 anonim ***** válasza:

07-28 12:49


Akik még nem voltak külföldön, vagy csak pár napot turistaként, azok úgy tudják, hogy azok a problémák, amik a világ minden táján léteznek, csak Magyarországon merülnek fel. Érdekes módon pont ezek a szűk látókörű emberek képzelik magukról azt, hogy amiatt, hogy ők leszólják Magyarországot és imádják a külföldet, ettől ők széles látókörű, bölcs emberek.


Az igazság az, hogy a különböző országoknak mindenféle előnyei és hátrányai vannak, és hogy az összhatás jobb-e, mint az itteni, az erősen szubjektív.

2010. aug. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!