Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen japán vagy koreai...

Milyen japán vagy koreai eredetű, Magyarországon adható neveket ismertek?

Figyelt kérdés
Valami ilyesmi nevet szeretnék, olyan szép hangzásuk van, de az egyetlen amit ismerek az az Erina ami Magyarországon is adható.

2020. jún. 10. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Böngészd át a két névsort, itt megtalálod:

[link]

2020. jún. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudok ilyen névről. Az itt élő ázsiaiak persze adhatnak ázsiai nevet a gyermeküknek, az egyetemről ismerek egy vietnámi csajt, itt született Magyarországon, de vietnámi neve van. Viszont egy magyarnak kérvényeznie kell, ha ázsiai nevet akar a gyerekének.
2020. jún. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
A Naruto adható név január óta 😂😂😂
2020. jún. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
A Kim, mint lánynév asszem adható itthon, de ott az vezetéknév, itt meg keresztnév. (Korea, ahol vezetéknév)
2020. jún. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4


A Kim nem szerepel az MTA listáján, csak a Kimberli, ami ugyebár nem ázsiai név.

2020. jún. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nemrég néztem, rosszul emlékeztem. Utánanéztem, sajnos tényleg nincs Kim. :( (bocsi, sajna már nem tudom törölni azt a választ) négyes voltam. (Talán az MTA megengedi, ha valaki kérvényezi)
2020. jún. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Hana és Hani (exid) név van Koreában és az MTA is engedélyezte. Valamint ott van a Hara név (Goo Hara). A Hara nem engedélyezett az MTA szerint, de szerintem, ha kérvényezed, biztos megengedik, hiszen szép, lányos név. (azt nem tudom mennyire célszerű megemlíteni, hosz ázsiai nevet akarsz a gyerekednek. Egyszerűen mondd, hogy tetszik és egyedibb, mint a Hana, vagy a Hanna. Ennyi elég is lesz nekik, bőven. :D)
2020. jún. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Ezeket találtam egy google kereséssel:

Miu - a japán eredetű női név, jelentése: ’szépség + madártoll

És a Keikó is adható

2020. jún. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
15%

Koreaiakról semmit nem tudok, mert ők nem érdekelnek, de vannak japán vagy Japánban is elfogadható nevek, amit adhatók Magyarországon.


Lányból sokkal több van : Naomi, Noémi, Hanna, Hana, Keikó, Zora, Lea, Léna, Réka, Kinga, Lilla, Maja, Kira, Kiara, Mira, Lili, Anna, Erika, Nina, Mia, Rea, Réna, Aida, Aina, Arina, Rika, Karin, Tamara, Mari, Erin, Zoé stb.


Fiúnak már nehéz nevet találni : Narutó, Toma, Noel, Kada, Zente, Zénó, Noé, Ábel, Ezra, Milán


Nem mind japán eredetű név, de ezek elfogadhatóak számukra, mivel ezeket adták japán ismerőseink a félvér gyerekeiknek.


Maki Stevenson fia is Ezra.

2020. jún. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó: A japán nyelvben nincs is Z hang... szóval a felsoroltak közül egy rakás nem így hangzik japánul és baromira semmi japános nincs benne.

Azt meg nem értem indokként, hogy azért elfogadhatóak ezek a japánoknak, mert vannak olyan japánok, akik ezeket a neveket adták a gyerekeiknek. Igen, vannak magyarok is, akik például Narutónak nevezték el a gyereküket, mégis a magyarok többsége szerint ez tuti nem elfogadható név, és majd agyon fogják cikizni szegény gyereket az oviban, iskolában, ha nagyobb lesz.

2020. jún. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!