Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megüthetem őket? Vagy csak...

Megüthetem őket? Vagy csak rosszabbul járok?

Figyelt kérdés

megyek az utcán és 14-nél fiatalabb romák (ez csak úgy mellékesen) elkezdenek szórakozni velem hogy adjam oda a telefonom meg ilyenek erre a zsebemhez nyúltam hogy nehogy már lehúzzanak elkezdtek lökdösni próbáltak megrúgni ilyen kor érdemes( hatóságtól járhatok rosszul ha vissza) ütök?

persze nem úgy hogy utánna ott maradjanak na de 6/1 be csak nem bizonyítják rám hogy én kezdtem. jah én 16 vagyok szóval nem tudom mit kéne ilyenkor tenni mer elfutni nevetséges meg amúgy is utolérnek ha nálam van minden suli cucc.


2008. nov. 25. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy roppant összetett kérdés, és sajnos nem adható rá jó válasz, mert minden ilyen szituáció más és más.

A jogos önvédelemhez elég ha a fenyegetettség fenn áll, tehát jogosan ütöd ki a cigókat, akkor is ha nem várod meg az első pofont. Én viszont azt mondom, hogy csupán virtusból nem nyerő kiütni őket. Mert ilyenkor hirtelen a nagy semmiből szoktak előkerülni a többiek, akik már nem 13-14 évesek, és nem 50 kg-osak. Ahhoz meg, hogy valaki elbánjon 4-5 huszonéves kancigánnyal igen nagy mesternek kell lenni.


Viszont ha rendszeresen szivatnak, és próbálkoznak nálad (terrorizálnak), akkor nem nyerő gyengének mutatkozni. Mert még jobban rád szállnak. És sajnos az ilyen problémákat egyedül sem könnyű megoldani.


Amúgy ha a hatóságok szemével nézed a dolgokat: A csonttörés pl. súlyos testi sértésnek minősül (persze a jogos védelem az más, de jogos védelemnek arányosnak kell lenni (értsd: ha puszta kézzel támad rád akkor nem mehetsz ellene tankkal)), de ami 8 napon belül gyógyul azzal igazából a rendőrök nem nagyon tudnak mit tenni. Szóval, ha ügyes vagy, és le tudod őket úgy zúzni, hogy abból 8 napon belül felgyógyuljanak, akkor nem lehet belőle bajod.


És én mit tennék? Ha olyanok támadnának meg, akik nem ismernek, nem a "szokott" útvonalamon támadnának meg, akkor bizony addig ütném őket amíg mozognak. Mert a romákkal nem az a baj, hogy ha kiütöd őket, akkor rohannak a rendőrségre, hanem utána a rokonok kirángatnak az iskolapadból, aztán az Úr kegyelmezzen neked.

2008. nov. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagy korivben keruld el oket, es eszed agaba ne jusson hozzajuk nyulni, ha nyugalmat akarsz magadnak, es a csaladodnak. Ok egy masodperc alatt kb. 50-en lesznek (a verukben van)es nem fognak beken hagyni. Ciganyok. Ennyi. Figyelj ok a hentesnel, hiaba allnak 20-an sorba, elore mennek. Ki szol nekik? Senki. Mert mindenki fel toluk. Mert felni kell toluk. Ugyhogy jo indulatbol irom neked, de nyilvan azert tetted fel a kerdest, mert te is tudod, es erzed, hogy NEM SZABAD veluk foglalkozni! Menj az utca masik felere, ne szolj semmit, es majd beken hagynak (remelhetoleg).
2008. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne üsd meg öket! Viszont ha ez sürün elöfordul, jelezd a hatosag fele! Ez nem jatek! Szolj a suliban vagy ha nem jarsz mar iskolaba, akkor jelentsd a rendörsegen a dolgot! Ne üss! Okos enged szamar szenved!
2008. nov. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menjetek nagyobb bandaban haza[legalabbis tobben, mint ok] Csak addig nagy a pofajuk, amig tuleroben vannak, utana mar csak a jogaikkal dobaloznak.
2008. nov. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!