Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kriptafoglalásról lehet szó?

Kriptafoglalásról lehet szó?

Figyelt kérdés
Városom legrégebbi temetőjében egy érdekes dolgot vettem észre. Van egy nagy kripta - a felső sírkő szerint egy XIX. századi kanonok, esperes nyugszik a sírboltban. Az alsó részen viszont van 3 új gránittábla. A felsőn középütt ez áll: "X Y családi sírboltja". A többi táblán nevek szerepelnek születési évekkel, illetve a halálozási évük első két számjegyét is felvésték. Ez azért elég furcsa, nem? Korábban ugyanitt egy színésznő sírjával kapcsolatban hallottam azt egy megbízható személytől, hogy a később odatemetettnek valójában nem volt semmiféle kapcsolata a művésznővel. Szóval létező jelenség, hogy régi sírokat kisajátítanak, mondván jó helyen van, meg szép is, és már készen van. Hogy ez mennyire etikus... De inkább ez, minthogy elpusztítsák az emlékművet.

2020. júl. 21. 21:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy védett, műemlék temetőről van szó, tehát új sírhelyet nem lehet váltani. Csak a meglévőkbe temetkezhetnek, ha igazolni tudják a rokonságot. De nyilván meg lehet ezt kerülni.
2020. júl. 21. 21:49
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Teljesen felesleges, mivel minden össze fog omlani a földrengésekben..
2020. júl. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
A sírhelyeket egy megadott időpontig lehet kiváltani (kb. 10-100 év, nem tudom pontosan) Ha a halottnak nincs leszármazottja, és a sírhelyet valaki nem fizeti ki újabb x,y évre, akkor újra értékesítik.
2020. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3


Ez így van, de mint írtam, műemlék temetőről van szó, a sírjai védettek. Egyébként meg egy hatalmas kriptaépítményről van szó. Azt csak úgy nem lehet beszántani. Mert ugyebár ha normál esetben lejár a sír, akkor szétszedik a síremléket, nem ugyanaz alá a síremlék alá fekszik be az új halott.

2020. júl. 23. 14:21
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a helyi önkormányzat lehet a temető tulajdonosa. A kriptát, mivel műemlék nem bonthatják le, de temethetnek oda. Igazából az önkormányzatod honlapján kellene megkeresned a helyi temetkezési jogszabályokat. A mi városunkban temetnek más családok lejárt sírboltjába halottakat. Van egy 19. század eleji hatalmas épület, amiben már vagy 50 halott van, akik egymásnak nem rokonaik, sőt még van közöttük egy Kossuth-díjad művész is.
2020. júl. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!