Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az osztályom terrorizál. Mit...

Az osztályom terrorizál. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tavaly is jól tanultam, de akkor még nem bántottak emiatt. Akkor csak a külsőmre tettek megjegyzést. De most, nyolcadikban már más a helyzet. Már év eleje óta piszkálnak, mert jól tanulok és nem tetszik nekik a külsőm. De csak a lányok bántanak, a fiúk nem foglalkoznak ezzel. Csak az ilyen maguknak "menőnek" hívó emberek teszik. Nekem és a barátaimnak van egy külön szféránk, ahol mi, "normálisak" vagyunk. Ők is jól tanulnak, de a külsejük szinte tökéletes. A "menő" lányok közül ki kell emelnem egyet. Nevezzük XY-nak. Azt kell róla rudni, hogy rosszul tanul és nem mondható szépségkirálynőnek. Jó, nem azt mondom, hogy ronda, mint a bűn, de nem is gyönyörű. Nos, ha a tanár kiadja a dolgozatokat és mondja:"Csak egy darab ötös lett", XY máris mondja, hogy biztos én vagy a bnőimé lett ilyen bonkó és szánalmat mutató hangsúllyal. Ha vmi furát csinálok, rögtön belém köt. Anyuék és az oszi azt mondja, hogy csak irígykednek. De nem csak ő idegesít: a mostohahugom maga az ördög. Visszabeszél, bunkó velem és parancsolgat. Persze én nem hagyom magam, de nincs tekintélyem felette. Év eleje óta most sírtam először emiatt a tesóm előtt. Mostanában egy kicsit rosszabbak a jegyeim. Tudom, hogy miattuk van. Nem akarok pszichológushoz menni, mert már voltam, de nem segített semmit. Már nem bírom sokáig. Kérlek, segítsetek!
2008. nov. 26. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Ejj. Egyrészről az, hogy te magadat normálisnak gondolod, és mégsem szarod le, amit mondanak a nemnormálisak kicsit ellentmondásos. Érezd tényleg úgy, hogy te normális vagy, és akkor nem fog érdekelni, hogy az idióták mit magyaráznak. De tényleg.
2008. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy jól tanul valaki, az nem mondd el semmit az emberről. A jó tanuló is lehet olyan aki minden balhéban benne van. Én tavaly voltam 8-os, jól tanultam és mégis haverkodtam mindenkivel, mikor a 3-as a haverjaim többségének maga volt a mennyország. A hülye kis k**rvát meg szard le, de szerintem ha megnyílsz az egész osztály felé, akkor ő sem fog basztatni.
2008. nov. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
A mostohahugud parncsolgat? Ember, szedd össze magad, mert ez így nem fog menni. Változtatni kéne az egész hozzáállásodon. Hidd el nekem, hogy azok a fiúk is jófejek az osztályodba akik nem tanulnak jól. Melletük egy kicsit megvagyányodsz és akkor már mindenki bírni fog függetllen a tanulmányodtól.
2008. nov. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos ki kell abranditsalak: most nyolcadikos vagy, es ez, hogy ciki olvasottnak, jo tanulonak lenni, a gimiben sem lesz maskepp. De nem szabad, hogy meghasonulj miattuk! MErt barmilyen kozhelynek tunik, tenyleg csak irigyek.


En is pont igy voltam, mint te, bar en nem voltam szinotos, de folyton, rengeteget olvastam, es a volt osztalyom (tavaly erettsegiztem) szerint ez ultragaz. Hat legyen, leszarom - ez volt a reakciom a velemenyukre.


Es ma latom, hogy megerte ellenallni eveken keresztul, mert most eljutottunk abba a korba, mikor mar "az esz a fontos, nem a haj", vagyis mikor nem art, ha a kulsosegek mellett nem vagy agyilag sotet.


Ugyhogy ne add fel, tanulj tovabbra is jol, mert a mai vilagban nagyon fontos a jo teljesitmeny, hogy jo egyetemre mehess majd!

2008. nov. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :))) Megfogadom őket!!!!
2008. nov. 26. 16:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes lett a világ.. Nálunk a nyolcvanas évekközepén egy tök átlagos kis védéki gimiben is az volt a ciki, ha valaki hármas alatt teljesített..


De az is igaz,hogy az osztályunkból mindenki érvényesült a tanulással, ugyhogy ne hagyd magd , az idő téged fog igazolni!!

2008. nov. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan középsulit, ahol nem ciki olvasottnak lenni, az én sulim pl. ilyen volt, az volt a gáz, ha valaki nem tanult meg vmit. Állj ki magadért és néha lazíts, járj moziba vagy ülj be egy teára vhová a barátnőiddel, esetleg barátkozz a fiúkkal az osztályodból, róluk azt írtad, hogy ők nem bántanak! Meglátod, ha jobban megismernek a srácok, jól ki fogtok jönni! Bátorság!:)
2008. nov. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd hogy terrorizaljanak. A legjobban idegesiti oket az, hogyha valamit szolnak neked, es te egyaltaln nem figyelsz oda, abszolut nem hallod meg, max. mosolyogsz rajtuk. Nehogy valamit valaszolj amikor szolnak neked. Az XY. pedig mar most erzi, hogy ezzel a stilussal nem viheti messzire, gondolom nem jo tanulo, es a belso boldogtalansagat fejezi igy ki. Meg a tobbiek is, akik beszolnak neked. Te legyel annal jobb tanulo, mosolyogj rajtuk, mert butak, es nem tudjak mit tesznek. Irigylik a jo jegyeidet, es azt, hogy te meg sokra viheted!

Egyszeruen ne foglalkozz veluk, gondolj arra, hogy tul egyszeruek ok hozzad kepest.

2008. nov. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szijóka!

Nem tudom mennyit tudok segíteni de velem is hasonló a helyzet csak én nem vagyok jó tanuló! Engem is a külsőm miatt csúfolnak...Pedig volt már pasim is(csak ők ezt nem tudják) és viszonylag szépnek tartottam magam...de most idén elkezdtek a kinézetemre megjegyzéseket tenni egyre durvább...Én is 8.os vagyok és úgy döntöttem hogy otthagyom az osztályt. Konkrét elképzeléseim vannak a jövőt illetően: Ruhaipari szakközépsuli, utána go az újságírói pályához az egyetem és máris előtted "áll" egy divatmagazin szerkesztője. Két dolog miatt jó: 1. Otthagyom ezeket a gyökereket. 2. Valóra válhat az álmom...


Nézd, ha nem akarod nem kell otthagyni a sulit de SZERINTEM menj el mert úgy jársz mint én...Én 2 napja voltam először pszichológusnál és az első alkalom után kijelentette hogy a legjobb lenne most rögtön otthagyni ezt az osztályt...Én BELEBETEGEDTEM. Csak gyógyszerekkel tudok aludni, remeg a kezem, önbizalmam 0, légzési nehézségek CSAK MIATTUK! Ne akard ezt!

Én szorítok neked!:) Jössz velem ruhaipariba?;)

2008. nov. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát persze, hogy megyek!!!:D Én is vmi divattal kapcsolatos munkával akarok majd foglalkozni. :)
2008. nov. 27. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!