Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki a leghíresebb magyar?

Ki a leghíresebb magyar?

Figyelt kérdés
több száz éve, 100 éve, 50 éve, most???
2008. nov. 27. 20:07
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
28%
most: ÉN, 50 éve: nagyapám, 150 éve: ükapám
2008. nov. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
77%

Talán a világban a legismertebb magyar ember, akiröl konkrétan tudják hogy magyar az Puskás Ferenc. èltem amerikában , angliában, most pedig németországban, és Puskást kimondottan ismerték mindenhol, úgy mint magyart.

Ugye pl semmelweizet (nem tudom jól írtam e) ismerik, de foggalmuk nincs hogy magyar volt. szóval sokan ismernek sok híres magyart csak sokszor nem tudják, hogy magyar. De Puskást igen.

2008. nov. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem Bartokot is sokan ismerik a nagyvilagban.
2008. nov. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
83%
Rubik Ernő is nagyon híres. Gondoljatok bele. A rubikkockát a világon mindenhol tekerik...
2008. nov. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
8%

Én ! :D

Régen még csak beszéltek rólam, hogy egyszer majd leszek de már akkor is híres voltam. XD

2008. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
84%
Európában Puskás Öcsi. Aztán talán Teller Ede.
2008. nov. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
72%
Közép-Amerikában egyedül Puskást ismerik, de őt mindenhol. Sztem ő a legismertebb magyar bárhol a világon.
2008. nov. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
53%

Rubik Ernöt sajnos nem ismerik, a rubik kockát mindenhol ismerik, de legtöbb helyen büvöskockának nevezik, ahol Rubik kocka a neve ott sem tudják miért az a neve.


puskást olyan nagy létszámban emlegetik külföldön hogy talán ö az akinél konkrétan magyarként emlegetik.


persze egy sakkozó tud híres magyar sakkozokat. pl németeknél van Liszt ferenc utca vagy bartók béla utca de szerintem fogalmuk nincs kik azok. ha puskás utca lenne, tuti vágnák ki az.

2008. nov. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
81%
Attilát a hunt is ismerik.
2008. nov. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
85%

Most csak én vagyok paranoiás, vagy valóban említésre sem méltó Kodály Zoltán neve?


Puskás Öcsit valószínűleg sok helyen ismerik, a Kodály-módszer viszont világhírű. Japántól Európán át Amerikáig nagyon sok iskolában tanítják. És bizony ott Kodályt is megemlítik, és azt is, hogy magyar volt.

2008. nov. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!