Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nyugaton élő magyarok! Ha...

Nyugaton élő magyarok! Ha kilépünk az Unióból hazajönnétek?

Figyelt kérdés

Most hogy pl Dúró Dóra javasolja, hogy 2030-ra legkésőbb lépjünk ki. Talán a Fidesz ezzel készít elő egy kilépési tervet.


Ha kilépünk maradtok külföldön?



2020. nov. 8. 11:50
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
30 szavazat
 1/10 qkker1 ***** válasza:
100%
Dórika csak a következményekkel nem számol!
2020. nov. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Akkor még inkább kint maradnék!
2020. nov. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért vagyok kint mert beléptünk az Unió-ba ?

Azért nem mennék haza mert kilépnek .

2020. nov. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Magyarország az EU tagja ami kb abból áll, hogy több milliárd forintos támogatást kapunk évente, amiből csinálnak is esetleg valamit, bár mindenhol lopnak kicsit belőle, felcsút környékén nagyobb összegeket, vidéken kissebbet. Egy rossz dolgot nem tudok mondani ami az EU miatt érint minket, nem vagyunk lekorlátozva, inkább segítenek felfele zárkózni.

Akik külföldön vannak EU országban (tehát nem az EU zavarja őket), azok a fizetés miatt vannak kint, hogy ne egy albérletben öregedjen meg, úgy hogy mellette egész életében nyomorog.

Persze szép és jó, hogy itthon az átlag fizetés 300-400ezer nettó. Csak ide be van számolva a rengeteg politikus a milliós fizetésükkel, a cégtulajok, vállalkozók meg minden tehetősebb ember. Ez nem fogja tükrözni a valóságot. Ha pl vesszük az én össz megtakarításom és Mészáros összes megtakarítását akkor átlagban az jön ki, hogy milliárdos a megtakarításunk és nagyon jól élünk. A valóság meg az, hogy nekem nagyon nincs megtakarításom, de ugye Mészáros vagyona akkora húzóerő, hogy még átlagban is jók vagyunk. Na ugyan ez a helyzet az átlag bérekkel is.

Annyi a különbség hogy itthon ez a 300as nettó ez vicc átlagban, külföldön meg egy dolgos, hozzáértő ember még többet is előteremt, itt ugyan annyi munkával és tehetséggel meg lehet csak egy utolsó gyári munkás lenne. Nincs munkahely, se jó fizetés.

(Aki szerint van, az nézzen szabolcs megye felé is, ne csak pestre. Van ahol 100 kilóméteres körzetben egy jobb fajta gyár sincs, pedig munkás az lenne)

2020. nov. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Eszem ágában sem lenne.
2020. nov. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A politikusok az EU-s pénzekből tömik tele a zsebüket, nem olyan hülyék, hogy kilépjenek és lemondjanak erről a jó kis zsákmányról.
2020. nov. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

4-esnek? majdnem mindennel egyetértek, csak azzal nem, hogy

"lopnak kicsit belőle":

Nem, nem kicsit lopnak, a nagyobb hányadát lopják el az összes támogatásnak.

2020. nov. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Mi az összefüggés? Amíg fidesz van, addig csak észak koreát tartom rosszabb helynek.
2020. nov. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Engem nem szólított meg a kérdező, mivel nem élek kint, de ha kilépnénk, akkor költöznék.
2020. nov. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az életem függne tőle, akkor sem.
2020. nov. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!