Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik régen önellátó gazdálkodá...

Akik régen önellátó gazdálkodásban éltek, nem zavarta őket hogy mindig ugyanazokat eszik?

Figyelt kérdés
pl. oké hogy tojik a tyúk tojást minden nap, de folyton azt enni nem volt unalmas? meg volt másik lehetőségként szalonna, vagy esetleg kolbász, zsíros kenyér és ennyi. minden egyes reggel. ti nem unnátok meg? én már sokszor a sok felvágott, virsli májkrém, szalámi mellett is úgy vagyok hogy inkább nem reggelizem mert annyira egysíkúnak érzem még ezt is.
2020. dec. 20. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt ennyi alternatíva. Igy gondolom nem volt mi után vágyakozni.

Egyébként ezen én is elgondolkodtam már.

Én még akkor voltam gyerek, amikor pult alól adta az ismerős boltos a banánt.

Most meg ehetek amennyit vágyom, decemberben zamatos szőlőt is, avokádó, gránátalma, kaki gyümölcs, lazac, rák... sorolhatnám.

2020. dec. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt más.

Időnként szezonális ételek voltak még pluszban.

2020. dec. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Az állatok is max 3-4 féle étlet esznek és az emberek is kb ennyit ettek évezredekig
2020. dec. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem unták.

Tudtak főzni.Eltenni télire,kompótot,aszalványokat.

Húsokat füstőlték, kolbászt készítettek.Egy akkori háziasszony sokkal változatosabb, többféle ételt,süteményt készített mint manapság.Van aki szinte csak a gyors éttermi kaját eszi.

Azt mondjuk én unnám.

2020. dec. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem csak ennyi volt a lehetőség. Sokféle állatot tartottak, sokféle növényt termesztettek, vízközelben volt hal, esetleg rák, kagyló. Még régebben még sokféle ehető vadállat, vadnovény is volt. És ezeket változatosan tudták tálalni.
2020. dec. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem nagyon volt fűszerük hozzá, nem voltak túl jóízűek az ételek.
2020. dec. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem egysíkú ez. Sokféle állatom van, annyiféle húst boltban sem találsz, vagy nagyon kutatnod kell, nekem a kertben van. Akinek csak tyúkja meg disznója volt is, nagyon változatosan tudtak főzni, nagyanyám főztjéhez egy étterem sem ért fel. Legkülnfélébb

zöldségek, gyümölcsök. Csak krumpliból vagy 50 féle különböző ízű étel készíthető, de nem csak krumplit lehet termeszteni. Most nem sorolom micsoda választék létezik, és hogy ezek mennyire egészségesek, mert bárki utánajárhat. A bolti génmódosított, felfújt zöldség gyümölcs vitamintartalma 5%-a az eredetinek. Piacon vegyél gyümölcsöt a néniktől, de vigyázz! Figyeld ki nehogy a boltból származzon. A magját megszeded, azt ültesd el. A finomított lisztet amit saját malom híján(nem mintha nagy kunszt lenne megcsinálni) sokan nem is akarták, miután rájöttek hogy attól híznak el.

2021. jan. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Nemhogy nem volt fűszer, hanem a legegészségesebb, és legjobb minőségű fűszereik voltak. Minden minőségi volt. Ezért is voltak olyan túlélőek. Nagyapám világéletében nem volt orvosnál, de ez nem volt ritkaság. 50 éve az volt ritka hogy valaki bármilyen gyógyszert szed, most fordítva van.
2021. jan. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
De a szervezet saját magától is elképesztően túlélő. Az egészségtelen tápálkozásra visszavezethető összes betegség magától gyógyul meg, miután étrendet váltunk. Ezért is vívódik sok orvos a lelkiismeretével, miután a praxis során észreveszik, hogy a gyógyszer amit kötelező felírniuk (különben rendszer/államellenes), ront a helyzten.
2021. jan. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!