Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Izubizu játékot hogy kell...

Izubizu játékot hogy kell játszani?

Figyelt kérdés
Egyszer játszottam egy társasággal, és felírtam a nevét a telefonomba, hogy el ne felejtsem. Arra már nem gondoltam, hogy nem fogok emlékezni magára a játékra! Csak azt tudom, hogy nagyon tetszett. Tudja valaki a játékszabályt? A neten sajnos semmi nincs róla. Nagyon köszi! :)

#játék #társasjáték #izubizu #izu bizu
2021. jan. 26. 06:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Elkezditek sorolni a számokat sorban. Az elsö játékos mondja, hogy egy, a második, hogy kettö, stb. Ha körbe értek, akkor az elsö játékos onnan folytatja, ahol az utolsó abbahagyta.

DE: a játék elején kitaláltok egy szabályt. Ha egy szám megfelel a szabálynak, akkor nem a számot kell kimondani, hanem azt, hogy izubizu. Pl a szabály lehet az, hogy '3-al osztható, de 6-al nem'. Ebben az esetben:

egy

kettö

izubizu

négy

öt

hat

hét

nyolc

izubizu

tíz

...


Aki rosszat mond(nem izubizut mond, amikor azt kéne, vagy izubizut mond, amikor számot kéne, esetleg rossz számot mond), az kiesik/innia kell egy felest/levesz egy ruhadarabot/veszít egy pontot/akármi.

2021. nov. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi szépen! =)
2021. nov. 22. 03:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!