Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jehova tanúi! Egy lány esetébe...

Jehova tanúi! Egy lány esetében elfogadott-e például egy köldök piercing viselése?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni, hogy a kérdés nem provokatív és nem szeretném ha bármi veszekedés alakulna ki. Másrészt megkérek mindenkit, aki nem tanú vagy nem tud érdemben a témához szólni, hogy ide most ne válaszoljon. Nagyon hálás vagyok előre is.


Kedves tanúk! Magam is ismerkedem az Igazsággal, bár én úgy érzem, hosszú utat kell még bejárjak. Mint azt a Bibliából is tudatjuk, Isten nem szereti a hivalkodó megjelenést. A kérdésem az, hogy például egy piercing elfogadott-e? Gondolom intim testrész e alapból nem, mivel igen, az már hivalkodó még világi szemlélettel is. De gondolok itt fül vagy köldök piercingre.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

Ui: férfi vagyok és nem azért ettem fel a kérdést mert piercing csináltatásról lenne szó, csak felmerült bennem ez a kérdés, amikor Rebeka történetét olvastam, aki ugye orrkarikát viselt.



2021. jan. 30. 00:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%

Szia!


Ha esetleg tudsz angolul, az Őrtoronyban már írtak erről. [link]


Férfiaknál jellemzően semmilyen piercing nem elfogadott, nők esetében egy-egy fül piercing még igen, más testrészen nem ajánlott.

2021. jan. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Senkinek semmi köze hozzá.
2021. jan. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2

Megkértem szépen mindenkit, hogy ha nem vagy tanú vagy nem értesz a témához, ne írj.

1-esnek pedig köszönöm

2021. jan. 30. 14:33
 4/13 anonim ***** válasza:
20%
A póló alatt nem látja Isten, mi van, meg ne másnak akarj megfelelni, légy önmagad!
2021. jan. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4

Isten mindent lát. Nem csak azt ami a póló alatt van, hanem azt is ami a szívedben.

Nem arról van szó, hogy bárki is meg akarna felelni.

2021. jan. 30. 22:15
 6/13 anonim válasza:
83%

Van két jehova ismerősöm, mindkettő nagy sumák, minden disznóságban benne vannak, ezt isten miért nem látja?


Ha ebből indulok ki, akkor téged sem fog bántani isten egy piercing miatt.

2021. jan. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6

Ha valóban ezt teszik, látja. De attól, hogy te így látod még nem biztos hogy így is van. Te nem vagy nagy sumák? (Nem bántásként, csak kérdem)

Leírtam a leírásban hogy egyrészt férfi vagyok másrészt nem akarok piercinget, fel sem merül.

2021. jan. 31. 01:06
 8/13 anonim válasza:
85%

Nem tartom magam szentnek, nem vagyok tökéletes, de ha csak tizedannyira lennék sumák és pofátlan mint ők, már akkor is nagyon gáznak érezném magam. Amit ők megengednek maguknak, az nagyon gáz, és szomorú. Azért az "kissé" furcsa, hogy akik odáig vannak a vallásukkal (tök mindegy milyen), pont azok viselkednek másokkal bőven elítélhetően.


Na és ha látja a szemétségeket az az állítólagos isten, akkor miért nem lép közbe, miért engedi ezt, miért mehet ez így évtizedek óta? Felmerül bennem a gondolat ha ők olyan szent emberek, mint amilyennek tartják magukat, akkor nem pont nekik kéne példát mutatni?


Aztán ha szerinted én mégis sumák lennék, mint ahogy te esetleg gondolod, akkor az mit változtat azon a két "vallásoson", vagy akár a többin? Akkor ők jobb színben tűnnének fel, csak azért mert én is az vagyok? Miféle torz gondolatmenet ez?


A fenti két embertől függetlenül pedig miért divat nálatok időnként becsengetni, és téríteni? És ha szép szóval megköszönöm, hogy nem érdekel, miért jöttök újra, meg újra? Mindenáron kikényszerítik belőlem, hogy erélyesen elzavarjam őket sokadik alkalommal. Mire jó ez? Mit vártok, hogy ha sokáig zaklattok ezzel, akkor majd beállok közétek a sorba? Hát köszi nekem erre nincs szükségem, én bármilyen vallás nélkül is teljes értékű embernek érzem magam.


És ezek után az erőszakos agitálás után még elvárjátok, hogy az ember ne nézzen rátok undorral, amikor újra becsengettek.

2021. jan. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8

Az embereknek szabad döntésük van. Az ítélet pedig Istennél van. Ne te akarj igazságot osztani, majd Ő fog.


Becs3ngetni azért, mert Jézus utasítás adott a prédikálás rá. Ennyi.

Örvendek, ha annak érzed magad. Légy boldog.

Úgy nézel ahogy akarsz. Mindenki magasról tesz rá

2021. jan. 31. 15:06
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Abszolút elfogadható! Ahogy te is írtad, Istennél az ítélet. Ő pedig nem hülye, tudni fogja, milyen a lány a külsőségei ellenére is.
2021. jan. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!