Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet templomban az egyháztól...

Lehet templomban az egyháztól független esküvőt szervezni?

Figyelt kérdés

Az mindegy, hogy a polgári esetleg máskor történne, a lényegi kérdés, hogy lehetséges lenne-e kibérelni egy templomot, ami csak helyszínként lenne használnva a nem vallásos pár vallás nélküli szertartásához.

(Én sem akarnék ilyet, de egyházi esküvőre nem vagyok hajlandó, az asszony meg templomban akarna, "mert az szép"...)



2021. jan. 31. 02:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet. Nálunk pl. biztos nem lehetne (református).
2021. jan. 31. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a plébánostól függ, de nem valószínű. Amúgy egyszerű, be kell menni egy templomba és megkérdezni.
2021. jan. 31. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Kétlem.

Inkább béreljetek ki egy kastélyt, az is szép.

2021. jan. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehetséges, egyébként nem tudom mi a baj az egyházi esküvővel.. Isten előtt is összelesztek kötve..

hallgass az asszonyra nem lesz abból baj :) ..

persze ezt ne érezd kényszernek, csak egy jó megfontolásnak..

2021. jan. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.


Nem a vallásom, és szembemegy az elveimmel, hogy ilyen módon alárendeljem magam egy szervezett egyháznak. Én sem erőltetem, hogy legyen a többi többezer vallásnak megfelelő esküvőnk, én sem veszek részt ebben. :)

2021. jan. 31. 18:06
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne akarj templomi esküvőt ha szembe megy az elveiddel a hit és a vallás :))
2021. jan. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezért mondom, hogy vallásosra nem vagyok hajlandó, de a templom, mint helyszín nekem belefér, azt helyén lehet kezelni.
2021. jan. 31. 19:29
 8/12 anonim válasza:
96%
szerintem erre nincs lehetoseg. Es nem hiszem h az "asszony" azert szeretne, "mert szep". Az azert eleg sekelyes lenne. Hallgass az asszonyra, o boldog lesz, te pedig kibirsz egy orat ;)
2021. febr. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs egyébként erre lehetőség. Hogy csak simán ott legyen a polgári? Erre gondoltál?


Nagyon rugalmasnak kell lennie a papnak ehhez. De megmondom őszintén 99%ban arra tippelek hogy nem engednék.


De amúgy ha a mennyasszonyodnak ez fontos akkor vállald be szerintem. Bár nem tudom melyik felekezethez tartozik a mennyasszonyod.. ha te nem vagy bérmálva keresztelve meg semmi akkor ezeken is át kell esned. Katolikusok esetén. A többiről nem tudok nyilatkozni.


6os voltam.

2021. febr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell átesni semmin. Minket is összeadtak úgy, hogy a feleségem nem volt megkeresztelve. Nekem kellett bemenni a plébániára ahová tartozunk és engedélyt kérni. Persze pap függő, de nekünk megadták. (katolikus) De jegyes oktatásra kellett járni.
2021. febr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!