Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kanadában tényleg elég könnyű...

Kanadában tényleg elég könnyű kint maradni, ha azt mondom, hogy kérek menekült státuszt?

Figyelt kérdés

Egy ismerős mesélte, aki volt kint 2 évet, hogy eleve a reptéren megkérdezik, és ha ott valaki azt mondja, hogy ő menekülétként jött, akkor máris marad, és amíg elbírálják az ügyét az meg évekbe telik, de szal állítólag ez működik náluk.

Azt mondta persze elözönlötték őket a cigók, de olyan is volt, aki csak arra hivatkozott, hogy meleg és emiatt atrocitások érik a hazájában, és ennyi. Ez már elég volt alapnak ahhoz, hogy mérlegeljék az ügyét, na de ez meg több év is lehet, addig meg kap valami menekült-segélyt.


Na csak amióta vízum kell oda is, azóta nem tudom, ilyen könnyen megy-e ez még.


Volt már hasonló kérdés, idézem:

"Kanada azoknak a menekülteknek nyújt védelmet akik (vallási, politikai vagy faji) üldöztetéstől tartanak vagy akinek Kanadából való eltávolítása kínzáshoz vezetne, kockára tenné az életüket vagy kegyetlen bánásmódra vagy büntetésre vezetne.

Itt még nem tartunk azért."


---Hát azért , lehet, hogy mégis tartunk ám itt pár kérdésben.


A meleg srác pedig pontosan emiatt kapta meg a 90-es évek végén (!) a menekült státuszt, mert testi épsége veszélyeztetve van Magyarországon, mert úgy nyilatkozott, hogy a melegsége miatt többször is megverték az utcán.



Valakinek van infója ?


2010. aug. 20. 09:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja asszem azt mondta ez az ismerős csajszi nekem, hogy ehhez mindössze 2-3 traumatológiai papírt vitt, hogy egyszer a lába tört el, egyszer meg nemtom mije, mindegy, lényeg, hogy az alapján megítélték neki.


Csak egy példa .... de kíváncsi lennék, hogy elviekben hasonló miatt ma is lehetne-e.

2010. aug. 20. 09:11
 2/11 anonim ***** válasza:
Buktad haver. Most akkor srác vagy csaj volt a b*zi?
2010. aug. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Meneküjjenek is a cigányok innen e me szétloccsantom az agyukat.
2010. aug. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jaj de szeretem az ilyen értelmes beszólásokat.


Aki mesélte, az barátnő volt (AZAZ NŐNEMŰ), de amikor a párjával kint voltak, akkor ő mesélte, hogy volt ilyen eset.


A kérdésemet pedig nem olvastad el figyelmesen.


De igazán köszi a jogilag nagyon szakszerű választ :)

2010. aug. 20. 10:21
 5/11 A kérdező kommentje:

Egyébként jó fej volt a nagykövetségen a nő, mert azt mondja nekem telefonon, hogy hát ezt most nem is tudja pontosan, mert elvileg magyarországon papíron ilyen nem történhet, és ezért nem szokták elfogadni az ilyen indokokat, de hát többször kiemelte, hogy, igen, a gyakorlat kicsit más, de elviekben nálunk ilyen atrocitások nem történhetnek, mert aláírtunk nemzetközi emberjogi szerződéseket, és emiatt elég nehezen járható, ha valaki ilyesmire hivatkozik, de azért ő se mondta, hogy lehetetlen.


Csak azt mondta, hogy az Unión belül biztos lehetetlen, de azon kívül meg lehet próbálkozni ezzel szerinte, na de ez a privát véleménye volt.


Aztán a legvégén még Unión belül is elkezdett gondolkodni ezen, hogy végül is elviekben létezik egyedi méltányosságon alapuló elnöki elbírálás lehetősége is, és abban maradtunk, hogy tehát nem tudja :)


Ha a nagykövetség nem tudja, akkor viszont jó kérdés, hol lehet ezt megtudni.

2010. aug. 20. 10:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem rosszindulatbol irom azt, amit. Az ilyen menekultstatusz keresek miatt tart Magyarorszag ott, ahol. Nemzetkozi szinten lenezik mar a magyarokat...igazabol a magyar szo mar egyenlo lesz a cigannyal. Foleg Kanadaban, mert oda kiment rengeteg cigany ilyen alapon. Csakhogy eleguk lett mar a hatosagoknak ebbol es nem megy ez igy tovabb. Tudod, az a nevetseges, hogy Magyarorszag nem Kongo, hogy menekulni kell, nem all fenn semmilyen helyzet, ami miatt menekult statuszt kellene kerned es ha azt kersz, sajat magadat es az orszagodat jaratod le. Vannak harmadik vilagbeli orszagokban elo emberek, akik okkal kernenek ilyen statuszt, megsem teszik.


Arra meg nem gondoltal, hogy tanulj, dolgozz es akkor munkavallaloival kimenj? Mert Kanadaban megbecsulik azt, akinek jo vegzettsege van. Picit meg kellene eroltetni magad a stiklik keresese helyett. Tudod, mikor adnek neked segelyt. Gondolom, epkezlab ember vagy. Dolgozz, mint masok, nem a keszet vard!! Neked mi kozod van ahhoz, hogy egy meleg hogy kapta meg, ha te nem vagy az? Hazug csalo vagy. El kellene menni dolgozni...

2010. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Es mielott megkerdezned, hogy miert szolok be, leirnam, hogy azert, mert Kanada fontolgatja, hogy visszaallitja a vizumkenyszert Magyarorszaggal szemben epp azert, mert csomoan kimentek pl. a teli olimpiara es ott benyogtek, hogy ok menekult statuszt akarnak. Es akkor ez mar minden magyar allampolgar ugye, mert az ilyen pondrok miatt normalis embereket sem latnak szivesen. Erre a kanadaiak is elkezdtek gondolkodni, hogy mi a jo eletert tartsanak el ingyeneloket. Mindenhol dolgozni kell. Neked is azt javaslom, hogy probald ki azt a dolgot, amit ugy hivnak munka es akkor nem fog ilyen csalasokon jarni az eszed.
2010. aug. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Mielőtt ilyen hangnemben és ilyen hülyeségeket válaszolsz, azért bizonyosnál meg, kinek is írod.

Tudod, 3 egyetemi diplomás ember vagyok, nem lébecolni akarok kimenni, de bizony hiába jössz Kongó-szintű országokkal, elég nagy szégyen, hogy manapság is ebben az országban az ember üldöztetésnek legyen kitéve (persze hivatalosan ilyen nincs, tudom ...), úgyhogy semmi túlzás nincs abban, hogy én menekültsátuszt kérek.


Sok tekintetben nem különbözünk ám nagyon az említett Kongó-színtű országoktól sajnos, és bizony talán a politikai üldöztetés már kisebb mértékű, bár létezik, a folyamatios hatósági zaklatások miatt nekem itt lehetetlen élni. Ennyi.


Úgyhogy hidd el nekem, nagyon is megalapozott a kérelmem, és én speciel teszek arra, ha erről az országról olyan a kép amilyen, ugyanis ez NEM VÉLETLEN !! Itt vagyok én jó példának.

2010. aug. 20. 21:26
 9/11 anonim ***** válasza:
b..szátok meg habi egyenlő lesz a magyarság külföldön a cigánnyal nem a cigányokat nézik le megy gyülölik Svájcban is Szlovákiában is stb...hanem a nem romákat!
2011. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3-dik, 4-dik valaszolo vagyok...akkor te meg nem lattal igazi nyomort, szegenyseget, ha Magyarorszagrol igy nyilatkozol. 3 diploma...bolcsesz, ugye? (nem vagyok a bolcseszek ellen, mert nekem is van - tobbek kozt - bolcsesz diplomam, csak tudom, hogy azt nem becsulik meg; mindenki tudja, mikor elmegy bolcseszkarra).


Szerinted mashol mi van? Jobb valahol? Talan bizonyos szempontbol igen, de masbol meg rosszabb. Szerintem fel kellene allni az onsajnalatbol es megnezni, hogy masok betegek, nyomorekok, eheznek nemcsak Magyarorszagon, hanem mashol is es tudod mit? Ok nem szolnak egy rossz szot sem. Tobb orszagban is eltem...egyik sem volt jobb helyzetben, mint Magyarorszag, csak masabb problemak voltak. Jelenleg az USA-ban elek es bar van jo oldala, retteghetek, hogy mikor rabolnak ki, mikor lonek le...egy amokfuto par hete majdnem kinyirt, szoval nekem meselhetsz a nagy problemakrol, mert kepzeld el, hogy problema a vilagon mindenhol mindenkinek van. Szoktam segiteni, mint onkentes beteg gyerekeken...orulj neki, hogy nem latod, amit en, mert akkor egybol azt gondolnad, hogy milyen jo az eleted.

2011. jan. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!