Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarként animátor lenni...

Magyarként animátor lenni japánban lehetséges?

Figyelt kérdés
Egyre többet gondolkodom, hogy manga készítő, esetleg animátor szeretnék lenni. Az ismerőseim akiknél körbekérdeztem, mind azt mondták, hogy ha nem vagy japán nem lehetséges (bár ezt a logikát nem igazán értem), az interneten pedig semmi értelmes infót nem találtam. Aki jártas ebben, tudna segíteni?

2021. máj. 15. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Japánban munkát vállalni külföldiként nem egyszerű. Többnyire multi cégeken keresztül lehet és nem éppen ilyen pozíciókban. Csak úgy kimenni ott állást keresni meg nem tudsz. Elég szigorúak a szabályok.
2021. máj. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Maximum úgy tudsz kimenni, ha diákként mész ki. De akkor meg nagyon be van szabályozva, hogy egy héten mennyit dolgozhatsz + az is, hogy mit. Én mikor kinn tanultam, heti 20 órát (napi 4-et) dolgozhattál diákként. Taníthattál angolt, lehettél takarító, pincér, vagy maximum még irodában lótifuti.


De bárban nem dolgozhattál (semmilyen bárban!), túlóra, éjszakai munka tilos volt, stb. Kaptunk egy kis kiadványt, mit szabad és mit tilos.


Plusz, ahogy az első írta.

2021. máj. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj Japánban animátor lenni. Beledöglős munka, megjelenés előtt 20 órás munkanapokkal.
2021. máj. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Mangát rajzolhatsz itthon is, sok magyar mangaka vagy, egyébként Japánban meg az egy eléggé lenézett szakma. Az animátoroknak meg keveset fizetnek, heti 50 órát dolgoznak, és különben a japánok nem szeretik a külföldieket alkalmazni. Nekem több barátom is él kint, van, aki diákként került ki, van, aki felnőttként, és nyelvtanári álláson kívül nem is talál mást, mert nem akarják alkalmazni, még kávézóba sem (hiába van tapasztalata és beszél japánul).

Ez szép álom, e a valóság teljesen más.

2021. máj. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Japán elég zárt társadalom. Az idegeneket nem igazán fogadják el, csak turistaként. Még azokat is megkülömböztetik, akiknek az egyik szülője külföldi, a másik meg japán. Ehhez még add hozzá azt, hogy ez a nemzeti művészeti formájuk. Őszintén szólva, szinte semmi esély nincs rá, hogy külföldiként mangaka legyél.
2021. máj. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát az anime endingekben felsorolt 500 kínai, koreai, vietnámi név nekem mást mutat, szerintem ha őket alkalmazzák, akkor neked is van esélyed, megfelelő rajztudás/végzettség ellenében. Esélyed mindig van, mert nem hinném, hogy egyetlen európai animátor sincsen ott, de utána kéne nézni mit kérnek stb.
2021. máj. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Végzettséget biztos. Külföldiként aligha van esélyed, ha még egy animátor vagy legalább egy sequential art diplomát sem tudsz felmutatni.
2021. máj. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Az 5-öst jól lepontozták, pedig igaza van. A 6-osnak is igaza van, viszont annak részben az olcsó munkaerő az oka. Kínában rengetegen vannak, így gondolom több a gyártósoros, mint a szellemi munkát végző ember. Így érthető, hogy menekülnek máshova, és egész nap rajzolni, még ha rohadt fárasztó is, biztos jobb, mint a gyártósor mellett állni. És ez Japánnak is jobban megéri, mert kevesebbet kell fizetnie, mint egy japán animátornak. Viszont te gondolom meg is akarnál élni belőle, így valószínűleg olyan fizetést kérnél, amire ők lehet azt mondanák, hogy "Bocs, de a kínaiak olcsóbbak!". De persze tévedhetek is, javítsatok ki nyugodtan.
2021. máj. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
61%
Ahogy végigolvastam a kérdéseket ez eléggé elszomorító, mivel az én legeslegnagyobb álmom hogy ilyesfajta munkát vállaljak ott. Habár ez szinte lehetetlen, maga a gondolat az én koromba, de hátha a hozzáállás és a dolgok változnak az évek alatt. Mindenesetre ha megpróbálod, vagy ilyesmi, sok sikert!
2021. máj. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!