Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki mit gondol az eutanáziáról?

Ki mit gondol az eutanáziáról?

Figyelt kérdés
etika dolgozathoz írok véleményeket.
2008. dec. 10. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Részemről úgy gondolom (legyen szó emberről, vagy állatról), hogy amíg az adott élőlény küzd, vagy küzdeni akar, addig gyilkosság, viszont ha már feladta (és ugye ilyenkor beszélünk manapság eutonáziáról), akkor már nem az. Tehát, ha valaki gyógyíthatalan beteg, és tényleg nicns remény se a gyógyulására, akkor milyen jogon mondja bárki is, hogy szenvedjél inkább, és halj fájdalmas halált? Szerintem mindenkinek joga van dönteni az életéről, és a haláláról is. Ha másnam, hogy az orvost kivonjuk a dologból, kér egy halálos adag morfiumot, és beadja magának.
2008. dec. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha ágyhoz kötött lennék, beszéd és mozgásképtelen örök életemre, én szeretném ha valaki átsegítene a túlvilágra. De nem szabad bevezetni az eutanáziát, mert a társadalomnak, még nincs meg sem a jogi sem a morális háttere, és még nagyon sokáig nem lesz képes ezt megfelelően kezelni. Biztos hogy nagyon rövid idő alatt visszaélések születnének a dologból. Inkább ne vezessék be. Orvost semmiképp nem lehet kihagyni, mert a halálos adag morfiumot tőle kell kérni.
2008. dec. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek az eutanáziával, de semmiképp sem tenném törvényessé. Ki tudja hány gyilkosság lenne elkönyvelve eutanázia jogcímen. Mindenesetre aki önszántából akar meghalni, vagy aki már képtelen bármiféle életjelet adni, sajnálatos, hogy szenved és ha nem ilyen világban élnénk, én biztos engedélyezném a kegyes halált.
2008. dec. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Az eutanázia nagyon sok problémát vet fel. Ajánlom figyelmedbe a bioetika könyveket.

a magam részéről a méltósággal való meghalást tartom jónak, az eutanáziával, sem aktív sem passzív formában nem értek egyet. Inkább a megfelelő hospice szolgáltatás.

2008. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Elméletben én elfogadom az eutanáziát, hiszen vannak elviselhetetlen szenvedéssel járó állapotok, amit senki sem kívánna magának. És ha arra gondolunk, hogy ha a háziállatkáinknak gyógyíthatatlan betegség esetén -nehéz szívvel ugyan- de beadatjuk az altatóinjekciót, azért mert nem bírjuk nézni a szenvedését, és nem akarjuk megkeseríteni az életét a súlyos és kezelhetetlen fájdalmakkal, akkor az emberekkel miért nem lehet ugyanezt megtenni (persze csak akkor, ha ezt maga a beteg kéri)? Hiszen azzal, ha nem teljesítjük ezt a kérését, akkor olyasmire kárhoztatjuk a beteget, amit még az állatoknak sem kívánunk.

Persze mindez csak elmélet, a gyakorlatban nyilván nem ilyen egyszerű a dolog.

2008. dec. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Én azt gondolom, hogy az életet Isten adta, tehát csak ő veheti el.

De! Ha valaki már évek óta gépekkel van életben tartva, az én olvasatomban az már nem eutanázia, ha lekapcsolják. Mert ha Isten úgy akarná, gépek nélkül is életben maradna.

2008. dec. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Az a baj hogy sokan kihasználnák a lehetőséget.
2008. dec. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
én úgy gondolom h szükséges!mkinek joga van eldönteni h ha halálos beteg és fájdalmai vannak,akar-e kínlódni!
2008. dec. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én azt gondolom, hogy a szabad ember mindenről maga dönt: kire szavaz, milyen ruhát vesz fel, kit választ házastársának, levágatja-e a haját, tetováltat-e... és még sorolhatnám.

Dönthet arról, hogy megszülje vagy elvetesse a magzatát, dönthet arról, hogy a házi kedvencét elaltass-e. Az állatvédelmi törvény óta az állatkínzást büntetik. Kérdezem én, az nem emberkínzás, amikor a béna, magatehetetlen, óriási fájdalmak között "élő" embert élésre kárhoztatják? Vagy leszedálják, és te, mint hozzátartozó nézed, ahogy vegetál. Nagyon durván fogalmazva: foglalja a helyet, az orvost, a nővért, "csinálja" a kiadást a kórháznak. Ahelyett, hogy méltósággal elmehessen. Megértem, aki azt mondja, hogy Isten adja-veszi az életet, de nem Isten tartja életben, hanem a gépek.

Én azt tartanám korrektnek, hogy ugyanúgy gondoskodhassak a halálomról mint pl. a halálom után a szerveimről. Magatehetetlenségem esetében pedig a férjemre bíznám a döntést. És nem feltétlenül kell, hogy aktív legyen az eutanázia, létezik ún. passzív eutanázia: amikor nem segít az orvos, hogy meghalj, hanem nem tart életben mindenáron. Biztosan látott mindenki Vészhelyzetet: a beteg elutasítja az esetleges újraélesztést.

2008. dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Közeli ismerősöm súlyos betegségben szenved, nem halálos de 20-on évesen lebénúlt.

Ő depresziós lett, a családja közös öngyilkosára készült.

2010. ápr. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!